Bębny afrykańskie

 

Info o zajęciach

Tradycyjna muzyka zachodniej Afryki cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. W trakcie zajęć nauczysz się techniki gry na afrykańskich bębnach djembe (bębny prowadzące, solowe i akompaniujące) oraz dundun (bębny basowe i melodyjne). Kładziemy duży nacisk na wypracowanie solidnej techniki gry, naukę tradycyjnych rytmów afrykańskich oraz budowanie aranżacji. Dbamy też o elementy solowych improwizacji, a całość urozmaicamy dobrą zabawą. Razem z uczestnikami realizujemy cele - tworzymy kompozycje, które prezentujemy w trakcie występów dla szerszej publiczności ...  więcej o tym już na zajęciach!

Wspólne muzykowanie, oprócz rozwoju rytmiki i koordynacji ruchowej, ma również walory rozrywkowe, edukacyjne, kulturowe i estetyczne. Ponadto zajęcia są potężną dawką radości i energii. Realizowanie siebie poprzez rytm przynosi satysfakcję, wpływa na wzrost poczucia pewności siebie, neutralizuje stres,  poprawia koncentrację i pamięć oraz podnosi efektywność pracy w grupie. Współtworzenie spójnej melodii jednoczy uczestników, tworzy atmosferę akceptacji i współpracy oraz zachęca do przekraczania własnych granic. To wszystko znajdziecie na naszych zajęciach, które odbywają się w trzech grupach: podstawowa (Stachu), dla tych którzy swoją przygodę zaczynają, średnio zaawansowana (Ajssu) oraz zaawansowana (Stachu) dla tych którzy mają już doświadczenie w graniu.

Info o prowadzącym

Stachu Nowodworski, muzyk, rzeźbiarz, artysta. Jego przygoda z djembe zaczęła się w 2001r, od tamtej pory stan delikwenta się pogłębia... nie poprzestał na rozwijaniu umiejętności grania. Chcąc zgłębić temat kultury Afryki Zachodniej, zaczął sam konstruować bębny djembe, dunun oraz bębny szczelinowe. W roku 2011, na ASP w Gdańsku na Wydziale Rzeźby, obronił dyplom pt. „Interdyscyplinarność w sztuce Afryki Zachodniej”. Przedmiotem pracy dyplomowej był zestaw trzech rzeźb instrumentów, na których artysta dał koncert podczas obrony. Stachu podchodzi do muzyki z wielkim szacunkiem i respektem, jego nauka nigdy się nie skończyła, aktywnie bierze udział w warsztatach prowadzonych przez mistrzów by móc przekazać wiedzę i umiejętności wszystkim, którzy tak jak on odnajdują w bębnach drogę życia. W roku 2010 wokół warsztatów prowadzonych przez Stacha narodził się zespół Cocodjembe, którego jest liderem. Oprócz muzyki Afryki zachodniej zajmuje się również takimi stylami jak Dub czy Roots Reggae. Obecnie współtworzy trio dubowe Dub Whale.

 

KOSZT ZAJĘĆ TO 25 ZŁ ZA 1 ZAJĘCIA

ZAJĘCIA BĘDĄ SIĘ W ŚRODY W GODZINACH OD 18:00 DO 20:00  

 

OPŁATE ZA ZAJĘCIA UISZCZA SIĘ PRZED ZAJĘCIAMI GOTÓWKĄ W KASIE ZNAJDUJĄCEJ SIĘ W POKOJU NR 14 W BUDYNKU SCENY MUZYCZNEJ GAK, W KTÓRYM ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA

EWENTUALNE PYTANIA PROSIMY WYSYŁAĆ NA ADRES EMAIL info@scenamuzyczna.pl