Zajęcia dla seniorów

 


ZAJĘCIA TANECZNO RUCHOWE DLA SENIORÓW

Prowadząca Agata Gregorkiewicz

Info o zajęciach

„Każdy taniec jest odkryciem nas samych”  

Takie motto będzie przyświecało naszym zajęciom . Będziemy starali się aby każdy uczestnik poprzez ruch i taniec mógł znaleźć swoją drogę ekspresji i lepiej poczuć się we własnym ciele. Zajęcia będą koncentrowały się wokół takich tematów jak: zwiększenie świadomości ciała, ciało w przestrzeni oraz ciało w kontakcie z innymi.  

Praca z ciałem to praca na wielu poziomach. Wśród takich pozytywów, które niesie ze sobą jak: ogólna poprawa sprawności ruchowej czy wzrost koordynacji i równowagi, zajęcia będą również rozwijać sferę psychiczną i emocjonalną uczestników. Pracować będziemy nad:

• poprawą koncentracji i pamięcią ruchową ( zapamiętywanie prostych układów choreograficznych)  

• wzrostem kreatywności  

• wzrostem świadomości ciała.

Info o prowadzącej  

Agata Gregorkiewicz absolwentka paryskiego Uniwersytetu Paris VIII na kierunku tańca i sztuk choreograficznych. Ukończyła pierwszy stopień zapisu ruchu metodą Benesha. Szkoliła się w kierunku tańca współczesnego na wielu warsztatach w Polsce( Bytomska Korporacja Tańca, Cyrkulacje, DadaHub, Studio Matejka, Zawirowania) i we Francji (regularna nauka w Studio Harmonic w Paryżu).  Adeptka podyplomowego szkolenia tańca o charakterze terapeutycznym przy Polskim Stowarzyszeniu Choreoterapii w Poznaniu. W sezonie 2013/2014 tancerka gdańskiego teatru tańca Kino Variatino. Aktualnie uczestniczka rocznego kursu choreografii eksperymentalnej Choreografii w centrum.

KOSZT ZAJĘĆ TO:

15 ZŁ ZA 1 ZAJĘCIA

35 ZŁ ZA 4 ZAJĘCIA

 

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W:

WTORKI  W GODZINACH OD 10:00 DO 11:00

OPŁATE ZA ZAJĘCIA UISZCZA SIĘ PRZED ZAJĘCIAMI GOTÓWKĄ W KASIE ZNAJDUJĄCEJ SIĘ W POKOJU NR 14 W BUDYNKU SCENY MUZYCZNEJ GAK, W KTÓRYM ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA

EWENTUALNE PYTANIA PROSIMY WYSYŁAĆ NA ADRES EMAIL info@scenamuzyczna.pl


 

 

 

 
 

 

 

 

TAI CHI

 

Prowadzący Mariusz Jasiński

Info o zajęciach

TAI - CHI / QIGONG to sztuka poruszania się która łączy umysł i ciało prowadząc je do harmonii, dzięki regularnej praktyce wzmacniamy funkcjonowanie organów wewnętrznych, uzyskujemy równowagę emocjonalną oraz zwiększamy witalność, wpływamy korzystnie na pracę naszych stawów, mięśni i ścięgien. Niezwykle ważnym elementem w praktyce jest praca z oddechem oraz energią wewnętrzną chi. Całokształt tej praktyki doskonale poprawia nasze samopoczucie, wpływa korzystnie na poprawę naszej koordynacji i koncentracji, poprawia pamięć, oddziałuje na pracę obu półkul mózgowych.

 Nauka obejmuje:

- podstawowe zestawy ćwiczeń Shaolin Qigong

- techniki oddechu i krążenia chi

- techniki relaksacji

- podstawowe formy Tai-Chi stylu Yang.

KOSZT ZAJĘĆ TO:

20 ZŁ ZA 1 ZAJĘCIA

70 ZŁ ZA 4 ZAJĘCIA

 

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W CZWARTKI  W GODZINACH OD 10:00 DO 12:00

 

OPŁATE ZA ZAJĘCIA UISZCZA SIĘ PRZED ZAJĘCIAMI GOTÓWKĄ W KASIE ZNAJDUJĄCEJ SIĘ W POKOJU NR 14 W BUDYNKU SCENY MUZYCZNEJ GAK, W KTÓRYM ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA

EWENTUALNE PYTANIA PROSIMY WYSYŁAĆ NA ADRES EMAIL info@scenamuzyczna.pl