ZAJĘCIA, WARSZTATY I WYDARZENIA ONLINE [AKTUALIZACJA]

Na czas stacjonarnego zamknięcia naszej placówki, zapraszamy Państwa do uczestnictwa w naszych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach online! Wiele z nich odbywa się na naszym profilu na facebooku (fb.com/ScenaMuzycznaGAK), gdzie również na bieżąco umieszczamy informację o wszystkich ciekawych nowościach. Sprawdź jakie rozrywki przygotowaliśmy online. Zapraszamy także do uczestnictwa w naszych aktywnościach feryjnych!  

Wydarzenia archiwalne

TEGOROCZNY SYLWESTER TROCHĘ INNY NIŻ WSZYSTKIE

W poprzednich latach o tej porze, informowaliśmy Państwa o miejskich koncertach sylwestrowych. Jak wiemy w tym roku jest to niemożliwe, a tegoroczne świętowanie Nowego Roku musi przyjąć zupełnie inną formę. W związku z tym, przy współpracy z Miastem Gdańsk przygotowaliśmy pokaz multimedialny z wykorzystaniem techniki mappingu 3D, który zostanie zaprezentowany na gdańskim ,,Zieleniaku". Specjalne widokówki będą wyświetlane 31 grudnia 2020 r. w godzinach 16:30 – 19:00 i 1 stycznia 2021 r. w godzinach 16:30 – 23:59.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Szanowni Państwo,

z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, życzymy chwil wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Niech w życiu zawsze panuje ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera! Wielu budujących myśli, energii potrzebnej do osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów oraz wspaniałego Nowego Roku, obfitującego w pasmo sukcesów.

Serdeczne życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2021 od Zespołu Sceny Muzycznej GAK!

ZAJĘCIA STACJONARNE W DNIACH 7.11-17.01 ZOSTAJĄ ODWOŁANE

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o dodatkowych obostrzeniach związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19, w dniach 7.11-17.01 jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie odbywające się u nas zajęcia stałe. Będziemy Państwa informować o przygotowanych rozwiązaniach. Prosimy o cierpliwość i życzymy zdrowia! 

JĘZYK CHIŃSKI, JOGA, POPPING CZY PLAN FILMOWY – RÓŻNORODNE ZAJĘCIA STAŁE W SCENIE MUZYCZNEJ W ROKU SZKOLNYM 2020/21. W OFERCIE AŻ 17 PROPOZYCJI!

  

Tradycyjnie, początkiem października, w Scenie Muzycznej ruszyły zapisy na zajęcia stałe, które będą odbywać się do końca czerwca 2021 r. W ofercie naszej placówki znajdują się m.in. zajęcia językowe (języki: chiński, hiszpański, rosyjski), ale także kreatywne: związane z fotografią, teatrem, filmem, grą na bębnach czy robótkami ręcznymi. Aktywnym, tak jak w poprzednich latach, proponujemy taniec robotów „popping” czy zumbę, ale także jogę, która jest jedną z tegorocznych nowości. W tym roku organizowane będą także dedykowane zajęcia dla dzieci i/lub seniorów (m.in. zabawy z angielskim, warsztaty sensoryczno-plastyczne, klub seniora). Wisienką na tym wyjątkowo obfitym torcie są zajęcia indywidualne – z nauki śpiewu oraz gry na gitarze basowej lub saksofonie. Obiecujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie! Wszystkie zajęcia realizowane są z zachowaniem reżimu sanitarnego.

WIELKI FINAŁ TEGOROCZNYCH WYDARZEŃ PLENEROWYCH W AMFITEATRZE ORANA. KONCERT NATASZY URBAŃSKIEJ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ O 18:00 W PARKU ORUŃSKIM

 

Na zakończenie tegorocznego cyklu plenerowych wydarzeń w Amfiteatrze Orana, 27 września wystąpi Natasza Urbańska. Piosenkarka, aktorka i tancerka znana m.in. z działalności w warszawskim Studio Buffo, swój koncert rozpocznie punktualnie o 18:00. W repertuarze koncertu znajdą się znane i lubiane utwory, ale poczujemy także klimat kultury lat 30-tych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury.

KONCERTY NAJLEPSZYCH POLSKICH AKTORÓW WE WRZEŚNIU W AMFITEATRZE ORANA

To już niemal tradycja, której w tym roku nie mogło zabraknąć. W Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim, w każdą niedzielę września o godzinie 18:00, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zorganizuje koncerty wybitnych polskich aktorów. W tym roku na deskach oruńskiego teatru wystąpią: Andrzej Seweryn, Joanna Trzepiecińska, Patrycja Makowska, Piotr Zubek, Anna Guzik, Zbigniew Zamachowski oraz Natasza Urbańska. Oprócz koncertów piosenki aktorskiej, w pierwszą niedzielę września zostanie zaprezentowane wyjątkowe wydarzenie pt. „W szkole wolności”, które będzie upamiętniać heroiczną obronę Westerplatte podczas II Wojny Światowej, a także nawiązywać do 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI

Już w lipcu Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza wszystkie pociechy, w wieku od 5 lat do 15, na bezpłatne warsztaty teatralne. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach 20-24.07 oraz 27-31.07 w godzinach 12.00-14.00, a każdy z nich zostanie zakończony wspólnym przedstawieniem.

TEATR W SAMO POŁUDNIE

Cały czas dbając o Wasze zdrowie oraz świeżość kulturalną organizujemy różnorodne zajęcia. Tym razem postanowiliśmy wyjść również na zewnątrz, do przestrzeni Parku Oruńskiego organizując przedstawienia teatralne dla dzieci.

01.04.2020 /#KULTURAONLINE #ZOSTANWDOMU - ZAJĘCIA POPPING

W myśl aktualnych wydarzeń, które objęły nasz kraj, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury postanowiła wyjść z inicjatywą #kulturaonline. Dbając o zdrowie naszych odbiorców już od 1 kwietnia, przez najbliższe trzy tygodnie, będziemy prezentować zajęcia popping online. Zajęcia będą prowadzone w wersji podstawowej, tak aby każdy mógł z nich skorzystać i nauczyć się podstawowych elementów. Zajęcia będą prowadzone przez naszego instruktora – Adriana Lipskee’go Lipińskiego.