ZAJĘCIA STACJONARNE W DNIACH 7-29.11 ZOSTAJĄ ODWOŁANE

W związku z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego o dodatkowych obostrzeniach związanych z rozprzestrzenianiem się COVID-19, w dniach 7.11-29.11 jesteśmy zmuszeni odwołać wszystkie odbywające się u nas zajęcia stałe. Będziemy Państwa informować o przygotowanych rozwiązaniach. Prosimy o cierpliwość i życzymy zdrowia! 

Wydarzenia archiwalne

JĘZYK CHIŃSKI, JOGA, POPPING CZY PLAN FILMOWY – RÓŻNORODNE ZAJĘCIA STAŁE W SCENIE MUZYCZNEJ W ROKU SZKOLNYM 2020/21. W OFERCIE AŻ 17 PROPOZYCJI!

  

Tradycyjnie, początkiem października, w Scenie Muzycznej ruszyły zapisy na zajęcia stałe, które będą odbywać się do końca czerwca 2021 r. W ofercie naszej placówki znajdują się m.in. zajęcia językowe (języki: chiński, hiszpański, rosyjski), ale także kreatywne: związane z fotografią, teatrem, filmem, grą na bębnach czy robótkami ręcznymi. Aktywnym, tak jak w poprzednich latach, proponujemy taniec robotów „popping” czy zumbę, ale także jogę, która jest jedną z tegorocznych nowości. W tym roku organizowane będą także dedykowane zajęcia dla dzieci i/lub seniorów (m.in. zabawy z angielskim, warsztaty sensoryczno-plastyczne, klub seniora). Wisienką na tym wyjątkowo obfitym torcie są zajęcia indywidualne – z nauki śpiewu oraz gry na gitarze basowej lub saksofonie. Obiecujemy, że każdy znajdzie coś dla siebie! Wszystkie zajęcia realizowane są z zachowaniem reżimu sanitarnego.

WIELKI FINAŁ TEGOROCZNYCH WYDARZEŃ PLENEROWYCH W AMFITEATRZE ORANA. KONCERT NATASZY URBAŃSKIEJ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ O 18:00 W PARKU ORUŃSKIM

 

Na zakończenie tegorocznego cyklu plenerowych wydarzeń w Amfiteatrze Orana, 27 września wystąpi Natasza Urbańska. Piosenkarka, aktorka i tancerka znana m.in. z działalności w warszawskim Studio Buffo, swój koncert rozpocznie punktualnie o 18:00. W repertuarze koncertu znajdą się znane i lubiane utwory, ale poczujemy także klimat kultury lat 30-tych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury.

KONCERTY NAJLEPSZYCH POLSKICH AKTORÓW WE WRZEŚNIU W AMFITEATRZE ORANA

To już niemal tradycja, której w tym roku nie mogło zabraknąć. W Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim, w każdą niedzielę września o godzinie 18:00, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zorganizuje koncerty wybitnych polskich aktorów. W tym roku na deskach oruńskiego teatru wystąpią: Andrzej Seweryn, Joanna Trzepiecińska, Patrycja Makowska, Piotr Zubek, Anna Guzik, Zbigniew Zamachowski oraz Natasza Urbańska. Oprócz koncertów piosenki aktorskiej, w pierwszą niedzielę września zostanie zaprezentowane wyjątkowe wydarzenie pt. „W szkole wolności”, które będzie upamiętniać heroiczną obronę Westerplatte podczas II Wojny Światowej, a także nawiązywać do 40. rocznicy Porozumień Sierpniowych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

WARSZTATY TEATRALNE DLA DZIECI

Już w lipcu Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza wszystkie pociechy, w wieku od 5 lat do 15, na bezpłatne warsztaty teatralne. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach 20-24.07 oraz 27-31.07 w godzinach 12.00-14.00, a każdy z nich zostanie zakończony wspólnym przedstawieniem.

TEATR W SAMO POŁUDNIE

Cały czas dbając o Wasze zdrowie oraz świeżość kulturalną organizujemy różnorodne zajęcia. Tym razem postanowiliśmy wyjść również na zewnątrz, do przestrzeni Parku Oruńskiego organizując przedstawienia teatralne dla dzieci.

01.04.2020 /#KULTURAONLINE #ZOSTANWDOMU - ZAJĘCIA POPPING

W myśl aktualnych wydarzeń, które objęły nasz kraj, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury postanowiła wyjść z inicjatywą #kulturaonline. Dbając o zdrowie naszych odbiorców już od 1 kwietnia, przez najbliższe trzy tygodnie, będziemy prezentować zajęcia popping online. Zajęcia będą prowadzone w wersji podstawowej, tak aby każdy mógł z nich skorzystać i nauczyć się podstawowych elementów. Zajęcia będą prowadzone przez naszego instruktora – Adriana Lipskee’go Lipińskiego.

24.03.2020 / #KULTURAONLINE - KONCERT ZESPOŁU ZAGAN ACOUSTIC

W myśl aktualnych wydarzeń, które objęły nasz kraj, Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury postanowiła wyjść z inicjatywą #kulturaonline. Dbając o zdrowie naszych odbiorców organizujemy koncert bez wychodzenia z domu!!!

 

ODWOŁANIE ZAJĘĆ STAŁYCH I WYDARZEŃ W SCENIE MUZYCZNEJ

Szanowni Państwo! Zgodnie z decyzją Prezydent Miasta Gdańska, z dniem dzisiejszym Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury odwołuje zaplanowane zajęcia stałe i wydarzenia - do odwołania. Sytuacja jest spowodowana działaniami prewencyjnymi w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. O zmianie decyzji będziemy informować na bieżąco.

14.02.2020 / WALENTYNKI NA GDAŃSKIM LODOWISKU

Marzą Ci się wyjątkowe walentynki, ale nie masz pomysłu? Wyjątkowa atmosfera? W tle piękna muzyka, a Wy trzymacie się za ręce? Jest ciepło, ale też trochę zimno. Romantycznie, wyjątkowo....Tak! To właśnie to! Walentynki na Gdańskim Lodowisku! Widzimy się już w piątek na ślizgawkach o godz. 17.30 i 19.00.