Zapraszamy na Kabaret JURKI

18 maja 2012 roku
Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury
ul. Powstańców Warszawskich 25
Rozpoczynamy o godzinie 19-00
Bilety za jedyne 29 zł

Kabaret, będący jednym z filarów tzw. Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, znany fanom kabaretu z niezwykle popularnego serialu improwizowanego Spadkobiercy (TV4). Trójka scenicznych indywidualności, od lat współpracująca ze sobą, doskonale umiejąca odczuć potrzeby publiczności. Znawcy kabaretu napiszą o nich: „mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść, lecz także o formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich”.Ich twórczość zdominowana jest przez tematy społeczno-obyczajowe. Z upodobaniem sięgają po „materiał ludzki”, rozumiany zarówno jako obserwacja ludzkich zachowań, jak i mierzenie się z osiągnięciami kultury. Kabaret Jurki czerpie także z tematów literackich, przetwarzając je za pomocą nieco absurdalnego poczucia humoru. Artyści tego kabaretu lubią bawić się formą, choć ich programy pozostają w sferze
tzw. tradycyjnego kabaretu – na scenie przeplatają się skecze, pełne najróżniejszych bohaterów i szaleńczych zwrotów akcji, komiczne piosenki, monologi, a także elementy improwizacji.
 
Zapraszamy 18 maja 2012 roku do siedziby Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, ul. Powstańców Warszawskich 25. Rozpoczynamy o godzinie 19-00. Bilety za jedyne 29 zł do kupienia w Scenie Muzycznej Gdańsk.
Zajawka - zobacz :) !

  1.