Light it Up Blue - Gdańsk Solidarny z Osobami z Autyzmem!

Gdańsk solidarny z Osobami z autyzmem! 2 kwietnia 2012r. Brama Wyżynna zmieni swój kolor na niebieski. 

 

Tego dnia świat po raz piąty będzie obchodził Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Inicjatywę zapoczątkowała amerykańska organizacja Autism Speaks, 
po czym kontynuowało ją wiele innych organizacji, w tym Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym w Gdańsku. 

Jest to akcja ogólnoświatowa, mająca na celu zwiększanie świadomości na temat autyzmu i problemów, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem.    Kulminacyjnym punktem Światowego Dnia na Temat Autyzmu jest co roku iluminacja świetlna w kolorze niebieskim na reprezentacyjnych  budynkach i obiektach  wielu miast świata. 
 
W 2011 roku ponad 2000 budynków w 180 miastach 48 krajach na świecie zmieniło swój kolor na niebieski, jako gest solidarności z osobami z autyzmem. Wśród błękitnych obiektów, znalazły się między innymi: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney, Universal Studio w Hollywood i Orlando, CN Tower w Kanadzie i wiele innych.
 
W tym roku Organizacja Narodów Zjednoczonych wyda specjalny znaczek pocztowy. Każdy z Nas może włączyć się w akcję, na przykład dodając niebieski element do swojego ubrania, dołączając na Facebooku, Twitterze, czy dodając logo akcji w stopce email. 

Producentem wydarzenia jest Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury.

link do międzynarodowej akcji: