NAJDOKŁADNIEJSZY NA ŚWIECIE ZEGAR PULSAROWY ODLICZY SEKUNDY DO NOWEGO ROKU TYLKO W GDAŃSKU!!

Gdańszczanie powitają nowy Rok wspólnie na Targu Węglowym. Atrakcją tegorocznego Sylwestra Miejskiego będzie nawiązanie bezpośredniego połączenia z najdokładniejszym na świecie zegarem pulsarowym, znajdującym się na poddaszu Kościoła św. Katarzyny w Gdańsku.

Parę sekund przed Północą na ekranie wkomponowanym w tło sceny pojawi się zegar elektroniczny, który umożliwi Gdańszczanom odliczyć czas do Nowego Roku z dziesięciokrotnie lepszą dokładnością niż dotychczas.


Zegar Pulsarowy GDAŃSK 2011 to pierwszy zegar na świecie, który jako podstawę czasu wykorzystuje impulsy wysyłane z gwiazd neutronowych – pulsarów. Co więcej, jest to pierwszy krok do utworzenia tzw. Pulsarowej Skali Czasu. Długookresowa dokładność wskazań tego zegara ma dziesięciokrotnie przewyższyć dotychczasową – atomową skalę czasu, najdokładniejszą jaką w tej chwili dysponuje świat.

 
Muzyczną odsłonę Sylwestra Miejskiego reprezentować będzie Gwiazda Wieczoru – młoda wokalistka muzyki pop – EWA FARNA.
Koncert poprzedzi 10 największych Hitów Radia ESKA, odliczanych i emitowanych ze sceny przez dj’ów i konferansjerów radiowych. W tę wyjątkową noc nie zabraknie także licznych konkursów i atrakcyjnych nagród dla gdańskiej publiczności. 
 
Tuż przed północą życzenia wszystkim Gdańszczanom złoży Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz  a Juniorzy Lechii Gdańsk wykopią w stronę publiczności 160 piłek, symbolizujących 160 dni do EURO 2012! 
Punktualnie o północy niebo nad Gdańskiem rozświetli pokaz sztucznych ogni.
 
31 grudnia, Targ Węglowy
start: 22:00
koncert Gwiazdy Wieczoru – 22:45
Wstęp Wolny!!


Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury
Partner: Grupa LOTOS 
Patronat medialny: Radio ESKA, Dziennik Bałtycki, portal trójmiasto.pl, Twoja Gazeta