Mickiewicz Open Source- Dziady 2.0

Idea projektu Mickiewicz Open Source:

Prezentacja twórczości, dla której dzieła Adama Mickiewicza są podstawą i otwartym źródłem do nowych kreacji, a interdyscyplinarność jest cechą dominującą.

Projekt Mickiewicz Open Source, stworzony wokół daty rocznicy śmierci Adama Mickiewicza ma na celu upowszechnianie dzieł Adama Mickiewicza w nowatorskiej, nowatorskiej formie. Jest otwarty na twórców wszystkich dziedzin kultury, którzy traktują Adama Mickiewicza jako tytułowe otwarte źródło i w swoich nowatorskich działaniach nawiązują do jego spuścizny. Organizowany jest od 2004 roku w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej, przez Wyspę Skarbów Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Impreza zyskała sobie grono stałych odbiorców dzięki prezentacjom ciekawych mickiewiczowskich adaptacji teatralnych, muzycznych oraz wizualnych.

Podczas festiwalu gościliśmy zarówno uznanych artystów, jak i interesujących debiutantów-eksperymentatorów z Polski i z zagranicy (m.in. aktorów Teatru Współczesnego w Szczecinie, Teatr Nowy ze Słupska, monodramistkę Irenę Jun, Teatr Znak z Gdańska, Teatr Loggia z Łodzi, Teatr Ekspresji Vydunas z Kłajpedy, rysowników komiksowych, muzycznych eksperymentatorów oraz aktorkę Ewę Benesz z Włoch).

Ponad 1000 młodych osób z Województwa Pomorskiego wzięło udział w konkursach na inscenizacje twórczości wieszcza oraz w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów teatralnych i animatorów kultury.

Mickiewicz Open Source - Dziady 2.0

Teatralny Projekt Multimedialny z Aleksandrą Szwed w roli Dziewczyny

Data: 29.11.2011 godz. 19:00
Miejsce: Kościół Pw. Św. Wojciecha, ul. Boguckiego 52A, Wyspa Sobieszewska
Wstęp Wolny

Obsada:

    Guślarz // Jacek Majok
    Dziewczyna // Aleksandra Szwed
    Chór // Tomek Kobiela & Chór Windy

Głosy z Off-u:

    Rózia // Natalia Sałacińska
    Sowa // Halszka Guczoł
    Kruk // Marcin Piankowski
    Zły Pan // Tomek Kobiela

Reżyseria: Jarek Rebeliński Teatr PozaTym
Produkcja: Cyprian Wieczorkowski Wyspa Skarbów
Muzyka: Roman Puchowski, Cyprian Wieczorkowski & Grupa Producencka Lud Hauza
Scenografia: Paulina Llera Wyspa Skarbów
Kostiumy: Dorota Radomska & nclava.com
Video_Efx: Karol Patoleta,Piotr Bazan, Paweł Milewski
Grafika: Tomasz Dutkowski, Cyprian Wieczorkowski