Martyna Jakubowicz w Scenie Muzycznej!

19 listopada
Godzina 20:00

Jedyna w swoim rodzaju piosenkarka, która od trzydziestu lat oczarowuje słuchaczy wszystkich pokoleń. Wymyka się wszelkim próbom muzycznego zaszufladkowania, oscylując pomiędzy folkiem, bluesem, jazzem i rockiem. Jest mistrzynią tworzenia nastroju. Koncerty zwyczajowo kończą się owacjami na stojąco, zaś  publiczność nie chce pozwolić jej zejść ze sceny.
 
 
Od początku swojej kariery występowała z wieloma znakomitymi muzykami jak: Ryśkiem Skibińskim (Kasa Chorych), Andrzejem Nowakiem (TSA), Janem Hnatowiczem, Rafałem Rękosiewiczem, Jerzym Piotrowskim (SBB), Aleksandrem Koreckim, Wojciechem Waglewskim(VooVoo), Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Jerzym Styczyńskim (Dżem).
 
 
 
Na swoim koncie ma aż jedenaście albumów, które znalazły uznanie nie tylko wśród szerokiej publiczności ale również zostały docenione przez zagraniczną prasę (recenzje w „Rolling Stone” i „Guitar Player”)  i krajową branżę muzyczną (nominacje do nagrody „Fryderyk” w 1995 i 2011 r). 
 
 
W 2010 ukazała się jej ostatnia, jak do tej pory, płyta pt "Okruchy Życia", która zebrała znakomite recenzje w prasie oraz została uhonorowana nominacją do nagrody "Fryderyk" w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata.
 

Jej najbardziej popularne przeboje to:

 "Kołysanka dla Misiaków"

"Kiedy będę starą kobietą"


Aktualnie Martyna Jakubowicz koncertuje z zespołem Żona Lota w składzie:
 
 
Łukasz Matuszyk - akordeon, instrumenty klawiszowe,
 
Paweł "Muzzy" Mikosz - gitara basowa, kontrabas
 
Przemek Pacan - perkusja, instrumenty perkusyjne
 
Darek Bafeltowski - gitara, mandolina, banjo