FERIE Z WYOBRAŹNIĄ !!!

„Ferie z wyobraźnią, scena od kuchni”
od 11 do 22 lutego 2013 roku
zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 21 lat
od poniedziałku do piątku w godzinach od 10-00 do 13-00
(lub dłużej w zależności od potrzeb)

Idea:

„Ferie z wyobraźnią” to cykl zajęć i warsztatów dla dzieci i młodzieży. Zajęcia w zamyśle mają być alternatywną formą spędzania wolnego czasu w okresie ferii zimowych. W czasie spotkań uczestnicy zajęć będą mogli zapoznać się z tajnikami pracy z kamerą i aparatem fotograficznym między innymi w czasie koncertów i wydarzeń kulturalnych. Będzie można dotknąć i nauczyć się obsługiwać !!!, profesjonalny sprzęt do scenicznej realizacji video na żywo. Dowiedzieć się jak zrobić dobre ujęcie i ciekawe zdjęcie. Na koniec hit !!! uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość udziału w realizacji teledysku. Wyłonimy aktorów, scenografów, oświetleniowców, charakteryzatorów a w końcowej fazie montażu pokażemy w praktyce jak prawidłowo dobierać plany, podkładać muzykę itd. Taki gotowy film trafi skopiowany w ręce każdego uczestnika. I już zawsze będzie mu przypominać szczegóły działania, co z pewnością ugruntuje zdobytą wiedzę i da satysfakcję ze wspólnie stworzonego dzieła. Projekt zakłada udział młodzieży na każdym etapie pracy. Ważna będzie też tu atmosfera planu filmowego. Ten smak tworzenia poznany od kuchni. Nasze warsztaty mają dać uczestnikom możliwość zdobycia nowych umiejętności ale przede wszystkim – tego co najcenniejsze, mają pobudzić ich wyobraźnię.

 

Zajęcia prowadzić będą:
Tomasz Maciuk - organizator wydarzeń kulturalnych, praktyk realizacji obrazu na żywo, twórca przewodników multimedialnych, operator kamer, fotograf i montażysta.
Grzegorz Mehring - teoretyk i praktyk, znany i ceniony fotografik, od lat pracujący min. przy powstawaniu reportaży fotograficznych z największych wydarzeń kulturalnych pomorza.
Mirek Judkowiak – filmowiec, reżyser, scenarzysta, operator, twórca videoclipów. Studiował film w Warszawie i w Berlinie. W latach 90-tych związany zawodowo z programem 1 i 2 Telewizji Polskiej, dla której zrealizował cykl filmów dokumentalnych, poświęconych trójmiejskim artystom. W roku 1995 i 1996 nakręcił 2 znakomite dokumenty dla CANAL + opowiadające losy osób chorych na AIDS. W roku 1997 powstał, nagradzany na pięciu festiwalach nagrodą Grand Prix, film Jureczek. Wtedy rozpoczął współpracę z TVN, dla której zrealizował kilkanaście reportaży. Tworzy z nowej perspektywy, optyki człowieka, który otarł się o śmierć, a więc wzmocniony i pogłębiony wewnętrznie w patrzeniu na ludzkie i arcy ludzkie pasje i dylematy. Reżyser, którego Lars von Trierr określił jako jednego z ciekawszych współczesnych twórców kina, odważnego wizjonerską formą i wrażliwego na ludzki dramat rejestratora współczesności.


ORGANIZATORZY: Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury
PATRONAT: www.gdansk.pl, www.trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Ekspres do kawy, ProfiSpot
Zgłoszenia na adres: tomasz@scenamuzyczna.pl do dnia 09. 02. 2013 roku. Uwaga obowiązuje kolejność zgłoszeń
Koszt: bilet jednorazowy zajęcia jedno dniowe od 3 do 5 godziny 15 zł lub karnet za tydzień 55 zł
Bilety do nabycia: w siedzibie Sceny Muzycznej GAK w godzinach od 9:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku lub w kasach biletowych na Lodowisku Miejskim w Gdańsku na Placu Zebrań Ludowych w godzinach od 14.30 – 21.30, od wtorku do niedzieli.