Kolejne atrakcje Festiwalu 'MTV GDM Dance Edition'

GrubSon – polski raper i producent muzyczny wystąpi w piątek 5 sierpnia na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku podczas Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 – Dance Edition.

GrubSon, czyli Tomasz Iwańca zadebiutował na polskiej scenie hip-hopowej w drugiej połowie lat 90tych, w grupie - „Po-3na Różnica”. Mimo że w 2001 roku zespół się rozpadł, już wkrótce Grubson założył kolejny skład – „Wolność słowa”. Na przełomie 2003 i 2004 roku raper wypuścił swój pierwszy solowy album „N.O.C.”. Od tego momentu GrubSon współpracował z wieloma artystami i producentami, tworząc kawałki z pogranicza muzyki reggae, dancehallu, a przede wszystkim hip-hopu.

Oprócz GrubSona, w piątek odbędzie się Beatbox Show w wykonaniu światowej sławy Beatboxerów z Belgii, Singapuru i Polski. Na scenie wystąpi również Abradab oraz gwiazda wieczoru – grupa DAS EFX.

Dodatkowo, w oba dni festiwalowe będzie miał miejsce niesamowity taneczny happening, czyli flash mob - „Gdańsk się rusza”.  Od późnego popołudnia Ania „Youya” Jujka będzie animować publiczność festiwalową, ucząc ją podstawowych ruchów tanecznych i przygotowując do wielkiego finału, który odbędzie się wieczorem, tuż przed koncertami muzycznymi. Pod przewodnictwem Ani Jujki,  choreografowie, goście Festiwalu MTV oraz kilkutysięczna publiczność będą mogli udowodnić, że Gdańsk Dźwiga nie tylko muzę, ale również taniec.

Ania „Youya” Jujka jest choreografem, pedagogiem i tancerką, miłośniczką różnych stylów tanecznych. Przygotowywała choreografię do wielu polskich produkcji tanecznych, m.in. „You Can Dance” oraz serialu „Tancerze”.

„Cieszę się, że będę mogła w tym roku uczestniczyć w Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 – Dance Edition! To świetne wydarzenie łączące muzykę i taniec.  Jestem przekonana, że ze wszystkimi uczestnikami Festiwalu MTV i publicznością pokażemy, że Gdańsk się rusza” – powiedziała Ania „Youya” Jujka.

Wszyscy fani tańca i muzyki będą mogli spróbować swoich sił również w bitwach tanecznych i beatboxowych. Swoje zgłoszenia do udziału w bitwach można przesyłać do 22 lipca.

Więcej na temat Festiwalu MTV można znaleźć na stronie
www.festiwalmtv.pl