'Bądź świadomy swojej historii'

„BĄDŹ ŚWIADOMY SWOJEJ HISTORII” – spotkanie z redaktorem Bogusławem Wołoszańskim

 

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza młodzież na spotkanie z redaktorem, historykiem Bogusławem Wołoszańskim.

 

24 maja

Godziny: 9:00 – 13:00

Scena Muzyczna Gdańsk, ul. Powstańców Warszawskich 25

 

 

Spotkanie odbędzie się pod roboczym mottem "Bądź świadomy swojej historii" i będzie dedykowane popularyzacji wśród młodzieży wiedzy o bohaterstwie i męstwie oręża polskiego. Redaktor Wołoszański opowie o kilku wybranych epizodach z kampanii wrześniowej. Nawiąże również do planowanej na wrzesień 2011 imprezy o nazwie "Teatr Historii", którą zorganizujemy na Placu Zebrań Ludowych. Spotkaniu towarzyszyć będzie filmowy pokaz materiałów archiwalnych.

 

 

Bogusław Wołoszański – urodzony 22 marca 1950 roku, przez 32 lata pracował w Telewizji Polskiej. W tym czasie zrealizował około tysiąca programów „Sensacje XX wieku” oraz kilkaset innych (m.in. „Punkt krytyczny”. „Archiwum XX wieku”, „To jest historia”). Jest autorem wielu audycji radiowych (m.in. „Sensacje XX wieku w Radiu Zet”), artykułów prasowych oraz książek przedstawiających mechanizmy polityczne i gospodarcze XX wieku. W 2006 i 2007 roku na postawie jego scenariusza powstał 13-odcinkowy serial „Tajemnica Twierdzy Szyfrów” dla Telewizji Polskiej.

 Za osiągnięcia zawodowe odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także nagrodą im. Bolesława Prusa, licznymi nagrodami telewizyjnymi i Ministerstwa Obrony Narodowej.