KABARET JURKI

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza
w sobotę 9 marca 2013 roku o godzinie: 18:00 na występ
Kabaretu JURKI z premierowym programem „Marzenia”

Kabaret JURKI, który od lat tworzą Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Wojciech Kamiński i Przemysław Sasza Żejmo to jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego, znany fanom polskiej sceny kabaretowej z niezwykle popularnego serialu improwizowanego Spadkobiercy (TV4), w którym Agnieszka wciela się w rolę Harriet, a Wojtek w rolę Kena. Trójka scenicznych indywidualności, od lat współpracująca ze sobą, doskonale potrafi nawiązać kontakt z publicznością. JURKI współpracują        
z Programem Trzecim Polskiego Radia, z TVP2 , TVP1, TVP Polsat, TV4. Są częstymi gośćmi Kabaretowego Klubu Dwójki.
 
Mimo charakterystycznej dla nich lekkości scenicznej, bardzo poważnie traktują swoich odbiorców, dbając nie tylko o treść, lecz także o samą formę spektaklu. Oglądającym przygotowany przez nich program towarzyszy poczucie, że to co widzą na scenie zostało zrobione specjalnie z myślą o nich. Twórczość JURKÓW zdominowana jest przez tematy społeczno-obyczajowe.
Z upodobaniem sięgają po „materiał ludzki”, rozumiany zarówno jako obserwacja ludzkich zachowań, jak i mierzenie się
z osiągnięciami kultury. Kabaret JURKI czerpie także z tematów literackich, przetwarzając je za pomocą nieco absurdalnego poczucia humoru. JURKI lubią bawić się formą, choć ich programy pozostają w sferze tzw. tradycyjnego kabaretu.
Na scenie przeplatają się skecze pełne najróżniejszych bohaterów, zaskakujących zwrotów akcji, komiczne monologi, piosenki, a także elementy improwizacji. Programy kabaretu JURKI są różnorodne, dynamiczne, śmieszne, z treścią i dużą dawką improwizacji.
O programie „Marzenia”
 
Każdy z nas o czymś marzy, czegoś pragnie. Marzymy jawnie i skrycie, o tym co osiągalne i poza naszym zasięgiem. Marzyć trzeba. Marzenia zmieniają nasze życie, zmieniają świat. Niech każdy marzenia ma, nie jedno, co najmniej dwa! Ale nie marzmy na kredyt, żeby byt nie odszedł w niebyt. O marzeniach dużych i tych maleńkich traktują najnowsze skecze kabaretu JURKI. Tworzony z myślą, byśmy z marzeń nie rezygnowali i dzięki nim wszyscy poczuli się lepiej.
Informacja o biletach:
Bilety do nabycia: w siedzibie Sceny Muzycznej Gdańskiego Achipelagu Kultury w godzinach od 9:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku i w dniu występu lub w kasach biletowych na Lodowisku Miejskim w Gdańsku na Placu Zebrań Ludowych w godzinach od 14.30 – 21.30, od wtorku do niedzieli.
Cena biletu: 29 zł