Kolejne taneczne gwiazdy na Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011!

Warszawa, 10 maja 2011: Znamy już wszystkich tancerzy i choreografów, którzy wezmą udział w Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 Dance Edition! Swoją obecność potwierdzili: Marty Kudelka, Brooklyn Terry,  Mr Wiggles, A-Train, Lil Phil, Winston Jean Charles, Bboy Bartazz, Ula Afro Fryc, Justyna Lichacy oraz Gucchon. Warto pamiętać, że wśród choreografów – prowadzących warsztaty są również ogłoszeni wcześniej Brian Green, Fabrice - „Fabreezy” i duet Shisha & Aaxxia.  Impreza odbędzie się 5 i 6 sierpnia na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Od dzisiaj oprócz biletów na Festiwal MTV można nabyć wejściówki na warsztaty, które poprowadzą choreografowie.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu to szerokie spektrum i bogactwo tańca ulicznego. Na uczestników warsztatów tanecznych czekają zarówno choreografowie muzycznych gwiazd jak i czołowi tancerze streetdance z całego świata.

 

Warsztaty taneczne zostały podzielone na trzy strefy: hip hop zone, street style i videoclip zone. Pierwsza strefa – hip hop, to przekrój wielu styli i odmian tego tańca, począwszy od oldschoolowych form na „LA Style” na lyrical hip-hop skończywszy.

 

Street Style to bogactwo styli street dance. Znajdą się tutaj popping, house, top rock, bboying, locking, dancehall zaprezentowane przez specjalistów z całego świata – od Japonii do USA. Choreografowie tej strefy to światowy top przedstawicieli danego stylu, m.in: Mr Wiggles (USA) , Fabrice (Francja), Brooklyn Terry (USA), Gucchon (Japonia), Shisha & Aaxxia (Francja), Bartazz (Polska) oraz A-Train (Szwecja).

 

Videoclip to strefa dla fanów tanecznych choreografii znanych z teledysków, łączących multistylowe połączenia i dobrą zabawę. Uczestnicy będą mogli wczuć się w tancerzy i tańczyć wraz z choreografami i tancerzami takich gwiazd jak Madonna, Mariah Carey, Will Smith, Spice Girls, Lil Kim, Justin Timberlake. W tej strefie zobaczymy takich choreografów jak Marty Kudelka, Brooklyn Terry, Lil Phil, Brian Green, Ula Afro Fryc, czy Winston Jean Charles. 

 

 

 

W bileteriach Ticketpro na terenie całego kraju można już nabyć wejściówki zarówno na Festiwal MTV, jak i na poszczególne warsztaty taneczne.

 

www.festiwal.mtv.pl