Beatbox na Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę Dance Edition!!


Beatbox na Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011!

 

Warszawa, 20 kwietnia 2011: Tegoroczny Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 zapewni wiele atrakcji zarówno fanom muzyki i tanca, jak i artystom, zajmującym się sztuką beatboxu, czyli tworzeniem dźwięków i muzyki za pomocą narządów mowy. Eksperci w tej dziedzinie potrafią stworzyć na scenie dźwiękową iluzję kompletnego utworu, zawierającego warstwę perkusyjną, bas, melodię, wokal i wiele urozmaiceń rytmicznych. Najlepszych przedstawicieli gatunku bedzie mozna zobaczyc 5 i 6 sierpnia w Gdańsku. Podczas Festiwalu MTV odbędzie się turniej Beatbox Battle oraz warsztaty beatboxu.

 

Na scenie wystąpią następujący mistrzowie gatunku:

 

DHARNI (SINGAPUR)

 Na swoim koncie ma m.in.: występ przed Kanye Westem. Jego niesamowite umiejętności czynią go najlepszym muzykiem beatboxowym Azji. Dharni zasiądzie w jury beatboxowego turnieju podczas Festiwalu oraz przygotuje specjalne wieczorne show.

 

FATTY K (BELGIA)

Ken Flamant znany jest w środowisku beatboxowym jako Fatty K. Jako nastolatek chciał zostać perkusistą, ale z braku perkusji zaczął naśladować jej odgłosy ustami. Jako beatboxer osiągnał sporo - trzykrotnie zdobył mistrzostwo Belgii. Występował w muzycznych programach telewizyjnych oraz wziął udział w trasie jednego z najsławniejszych programów belgijskiego radia.                  

 

BLADY KRIS (POLSKA)

Pierwszy w historii Mistrz Polski, znany ze swojego charakterystycznego  stylu. Prezes Polish Beatbox Association, muzyk, organizator imprez, podróżujący autorytet i nauczyciel beatboxu. Stale aktywny: występował m.in.: z Piotrem Rubikiem w jego trasie „Habitat”. Świetny konferansjer - występował w programie „Milion od zaraz”. Finalista programu „Mam Talent".

Dharni, Fatty K i Blady Kris wcielą się w rolę jury Beatbox Battle - turnieju dla beatboxerów który odbędzie się drugiego dnia Festiwalu i w którym do wygrania jest 1 000 PLN. Dodatkowa atrakcją będą warsztaty z beatboxu, które poprowadzi Blady Kris dla chętnych, wyłonionych spośród publiczności. Warsztaty będą miały miejsce w piątek 5 sierpnia.

 

Więcej informacji o turnieju i zasadach uczestnictwa można znaleźć na stronie www.mtv.pl oraz www.scenamuzyczna.pl.

 

Bilety na Festiwal MTV w promocyjnych cenach są do nabycia w sieciach Ticketpro na terenie całego kraju.

 

www.mtv.pl