MUZYCZNE PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA KONCERT ZESPOŁU FUNK U

Scena Muzyczna  i Akademia Muzyczna w Gdańsku
serdecznie zapraszają na występ
zespołu Funk U inaugurujący nowy cykl koncertów
„Muzyczne Pierwsze Piątki Miesiąca”

 

 

1 marca 2013 (piątek)
 

godz. 19.00
 
Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury
ul. Powstańców Warszawskich 25, Gdańsk
 

Funk U to nowy projekt muzyczny, powstały w 2011 roku z inicjatywy trójmiejskiej wokalistki Hanny Woźniak i pianisty Arka Krawiela.
Do współpracy zostali zaproszeni koledzy z tej samej specjalności - Jazzu i Muzyki Estradowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Tak oto do składu zespołu na stałe dołączyli: Piotr Gierszewski, Adam Pietrzak, Łukasz Juźko i Łukasz Łapiński. Zespół wykonuje swoje autorskie utwory, które są połączeniem jazzu, popu, soulu i funku w barwnych aranżacjach.
Atutem zespołu jest mocne brzmienie i wprowadzanie słuchacza w barwny świat improwizacji.
Cykl koncertów jazzowych „Pierwsze Piątki Miesiąca” realizowany przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury we współpracy z Akademią Muzyczną w Gdańsku ma na celu zaprezentowanie szerszemu gronu odbiorców przekroju młodych trójmiejskich artystów muzyków i zespołów reprezentujących współczesną muzykę jazzową o profilu estradowym, wywodzących się
z środowiska studentów i absolwentów gdańskiej uczelni.

Skład:

Hanna Woźniak – wokal
Łukasz Juźko – saksofon tenor
Arkadusz Krawiel – piano elektryczne
Piotr Gierszewski – bas
Łukasz Łapiński – perkusja

BILETY: 5 ZŁ


Bilety do nabycia: w siedzibie Sceny Muzycznej GAK w godzinach od 9:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku i w dniu występu lub w kasach biletowych na Lodowisku Miejskim w Gdańsku na Placu Zebrań Ludowych w godzinach od 14.30 – 21.30, od wtorku do niedzieli.