Koncert Chóru Sceny Muzycznej!

Koncert Chóru Sceny Muzycznej Gdańsk

 

Dnia 16 kwietnia 2011roku

Godz. 17.00

Scena Muzyczna Gdańsk

Wstęp wolny

 

Usłyszycie Państwo utwory ze światowego repertuaru muzyki rozrywkowej w wykonaniu chóralnym.

W programie między innymi wykonane takich utworów jak: "What a wonderful world", "Wake me up, before you go go", "Dancing Queen", "May it be", "When I fall in love".
Piszą o sobie.

Chór powstał z inicjatywy studentki dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku - Beaty Śnieg. Zespół liczy sobie ponad 30 osób, których łączy pasja i zamiłowanie do wspólnego śpiewu.
W październiku 2010 roku udało się porozumieć ze Sceną Muzyczną Gdańsk, która propozycję współpracy przyjęła z entuzjazmem, jednocześnie udzielając wszelkiej możliwej pomocy ze swojej strony, tworząc nad chórem pieczę opieki menadżerskiej.
W ten sposób chór, którego próby odbywają się w jednej z sal obiektu Gdańskiej Sceny Muzycznej, oficjalnie otrzymał nazwę instytucji i prężnie rozpoczął swą działalność. Mimo że jest to chór niemal w pełni amatorski, to plany co do jego przyszłości są bardzo ambitne. 
Nazwa "chór" kojarzy się z muzyką sakralną lub co najmniej poważną, jednak Chór Gdańskiej Sceny Muzycznej w swoim repertuarze posiada utwory przede wszystkim rozrywkowe i praktycznie każdemu słuchaczowi mniej, lub bardziej znane. Co więcej, współpracuje on z akompaniatorem, a planuje nawiązać kontakt z różnego rodzaju zespołami rozrywkowymi, co z pewnością doda jeszcze więcej pozytywnej energii podczas występów i zainteresuje większą rzeszę słuchaczy.

Zespół, choć powstał niedawno, ma już na swoim koncie pierwsze udane występy zrealizowane w oparciu o bogaty repertuar światowej muzyki rozrywkowej,
między innymi podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bieżącego roku.


Zapraszamy na najbliższy występ chóru!
do siedzibie Sceny Muzycznej Gdańsk


Dyryguje: Beata Śnieg
Akompaniuje: Bartosz Zieliński
Soliści: Paweł Pochyluk, Wiktor Wrzaszcz, Dawid Pelowski, Robert ZagórskiZapowiedź radiowa.