Pierwsi choreografowie na Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę Dance Edition

Festiwal MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 Dance Edition

przedstawia pierwszych choreografów

Brian Green „Footwork”, Sarah Fronteau „Shisha”, Magalie Gustav „Aaxia” oraz Fabrice Labrana „Fabrice” to pierwsi choreografowie, którzy wezmą udział w trzeciej edycji Festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę 2011 – Dance Edition. Dwudniowa impreza odbędzie się w dniach 5 i 6 sierpnia 2011 na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku.

Wszyscy czterej choreografowie to jedne z najbardziej rozchwytywanych w branży nazwisk sceny tanecznej. Ich poczynania śledzą pasjonaci tańca na całym świecie. Dzięki Festiwalowi MTV, również polscy tancerze otrzymają szansę spotkania z nimi oraz wzięcia udziału w warsztatach i bitwach tanecznych. Wkrótce poznamy nazwiska kolejnych z 12 choreografów.

Brian „Footwork” Green ze Stanów Zjednoczonych to jedno z największych nazwisk w tanecznym show biznesie. Tańczy od 9 roku życia. Układa choreografie najlepszych teledysków oraz przygotowuje występy na żywo. Dotychczas współpracował z takimi nazwiskami, jak Mariah Carey, Gwen Stefani, Fergie, Missy Elliott czy Busta Rhymes. Legenda sceny streetdance, nauczyciel w słynnej Broadway Dance Center. Podczas Festiwalu MTV „Footwork” poprowadzi warsztaty hip hopowe, a także będzie jurorem zawodów „Best Performance”.

Sarah Fronteau „Shisha” oraz Magalie Gustav „Aaxia” to przebojowy duet taneczny z Francji. „Shisha” i „Aaxia” uważane są za królowe europejskiego dancehallu. Ich korzenie sięgają Gwadelupy ale w ich tańcu widać wpływy styli jamajskich, afrykańskich i indiańskich. Występowały z wieloma artystami, m.in.: Shaggym, Lino Versace, Kayshą czy Capletonem. Podczas Festiwalu MTV poprowadzą warsztaty dancehallu.

Fabrice Labrana „Fabrice” z Francji to jeden z najbardziej znanych tancerzy i choreografów europejskiego street dance`u.  Na swoim koncie ma m.in.: zdobycie pierwszego miejsca podczas prestiżowego Street Dance Kemp 2010 (SDK) w Czechach w kategorii hip-hop. Dotychczas pracował jako choreograf w wielu krajach Europy, a także w Japonii czy Stanach Zjednoczonych. Wśród jego projektów są różne wydarzenia taneczne, festiwale oraz seria eventów specjalnych dla Nike i Reeboka. Współpracował z Mariah Carey, Georgem Michaelem, układał choreografie do wielu teledysków oraz był jednym z tancerzy Thriller Live Tour Michaela Jacksona. Podczas Festiwalu MTV poprowadzi warsztaty hiphopowe oraz będzie jurorem zawodów Hip-hop Dance Battle.

W tym roku część taneczna Festiwalu MTV to warsztaty oraz bitwy taneczne. Warsztaty odbędą się w trzech strefach: Hip Hop Zone, Street Style i Video Clip Zone. Będzie to  mieszanka nurtu tzw. streetdance oraz układów tanecznych, znanych z najlepszych teledysków ostatnich lat.  Uczestnicy będą mieli do wyboru m.in.: wszelkie odmiany hip-hop dance (od oldschoolu, przez newstyle i L.A style), a także house, dancehall, locking, top rock i popping.

Wszyscy fani tańca będą mogli spróbować swoich sił w bitwach tanecznych, gdzie o tytuł najlepszego tancerza Festiwalu powalczą uczestnicy Hip-Hop Dance Battle. Trzyosobowe jury będzie oceniać umiejętności tancerzy, a główna nagroda to 10 000 PLN oraz puchar Prezydenta Miasta Gdańska.

W tej edycji Festiwalu MTV o 30 000 PLN powalczą ekipy taneczne. Aby zdobyć wspomnianą nagrodę, każda z nich będzie musiała przygotować specjalne pokazy taneczne na każdy z dwóch etapów konkursu - dwie choreografie, które oceni publiczność i jury. W tym roku w jury zasiądą choreografowie gwiazd muzycznych oraz nazwiska, znane z programów telewizyjnych.

W 2011 roku nie tylko taniec opanuje Plac Zebrań Ludowych w Gdańsku. Pole do popisu otrzymają również beatboxerzy, którzy zawalczą w dodatkowych zawodach o nazwie Beatbox Battle. Pojedynki na dźwięk, show i muzykę będą oceniane przez trzyosobowe jury, składające się z beatboxowych mistrzów.

Oprócz części tanecznej, publiczność będzie mogła również obejrzeć występy muzycznych gwiazd z kraju i z zagranicy. Nazwiska artystów poznamy wkrótce.

Bilety na Festiwal MTV sprzedawane są w promocyjnych cenach 15 (1 dzień) oraz 25 (2 dni) PLN. Od 1 lipca cena ulegnie zmianie na 20 (1 dzień) oraz 35 (2 dni) PLN. Pasjonaci tańca mogą już teraz nabyć wejściówki na warsztaty w specjalnej cenie 12 PLN za 60-minutowe zajęcia. Bilety można nabyć w sieciach Ticketpro na terenie całego kraju oraz wydrukować w domu w systemie Print-At-Home.

www.festiwal.mtv.pl

Zdjęcia w dużej rozdzielczości: www.mtvnetworks.pl/pressroom