Retro Komp 2012

 
 

Zlot Miłośników Retro Komputerów w Gdańsku 20.10.2012

Retro Komp - Gdańsk 2012

Scena Muzyczna GAK i grupa miłośników architektur 8/16/32-bit'owych organizuje otwarte spotkanie kolekcjonerów retro komputerów i konsol.

Obejrzeć będzie można stare lecz często unowocześnione legendarne modele spod znaku Atari, Amiga, Commodore, MSX, Nintendo, SEGA, Timex, ZX Spectrum, itp.

Serdecznie zapraszamy: dawnych posiadaczy, sympatyków oraz byłych i obecnych użytkowników komputerów powstałych w końcowych dekadach XX wieku na retrospektywne i nostalgiczne spotkanie z maszynami z dawnych lat.

W ramach spotkania omówione zostaną możliwości rozbudowy wybranych modeli, zaprezentowane zostanie najnowsze oprogramowanie muzyczne (DigiBooster 3), alternatywne i nowoczesne systemy operacyjne dla komputerów Amiga (np. MorphOS), itp. Podczas całej imprezy, na dużym ekranie, wyświetlane będą produkcje tzw. demo-sceny, prezentujące legendarne i aktualne osiągnięcia w tej dziedzinie - nieraz wykraczające poza teoretyczne możliwości sprzętowe danego modelu. Na miejscu można będzie uzyskać pomoc i poradę od zaawansowanych użytkowników, wymienić się sprzętem i oprogramowaniem (wyłącznie legalnym) z innymi kolekcjonerami - a zapewne - i namówić niejednego z wystawców na uruchomienie ulubionej gry sprzed lat!

Zachęcamy posiadaczy retro komputerów do przyłączenia się do imprezy z własnym sprzętem - miejsca oraz prądu nikomu nie zabraknie! Zaprezentuj unikat ze swojej kolekcji!

Weź udział w zmaganiach Łamaczy Joystick'ów na dużym ekranie (powalcz o nagrody). Pokaż swojej rodzinie i znajomym jak przejść 102 most w RiverRide, zostać mistrzem w SWoS, zwyciężyć w Lotus Turbo Challenge lub jak ukończyć Montezumę! Poczuj znów magię tamtych lat, posluchaj SID'a, AY'a, Pauli i Pockey'a, a przede wszystkim poznaj ludzi z dziwną i niezrozumiałą pasją.

Zapraszamy!

PS: PeCety, XBox'y 360, PS2/PS3 i najnowsze konsole Nintendo (Wii) prosimy o pozostanie w domach i cierpliwe renderowanie trójkątów :)Informacje:

Miejsce: Scena Muzyczna GAK, ul. Powstańców Warszawskich 25.

Kiedy: 20. 10. 2012 roku

Czas trwania: 10:00-18:00

Bilety: 3 zł lub każdy kto przyniesie i zaprezentuje „retro-sprzęt” wstęp wolny