JAN PIETRZAK NA SCENIE MUZYCZNEJ GAK

Data:                07.12.2013 roku

Godzina:           19:00

Miejsce:            Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury

Adres:              ul. Powstańców Warszawskich 25, Gdańsk

Cena biletu:      30 zł

Zakup biletu:     w kasach placówki lub lodowiska miejskiego                     
                       oraz na KUP BILET

 Potęga Śmiechu”


Śmiech poprawia trawienie. Przepona pracuje, masuje wątrobę, krew żywiej krąży… I o to chodzi! Jan Pietrzak zazwyczaj w sposób niekonwencjonalny próbuje zachęcić do udziału w swoich koncertach.

Najbliższy występ Jana Pietrzaka, okrzykniętego niegdyś „Ojcem chrzestnym” kabaretowej branży odbędzie się 7 grudnia 2013 o g. 19. Na Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury wystąpi z programem „Potęga śmiechu”.

Prawdopodobnie będzie można usłyszeć najstarszy żarcik z teściową w roli głównej, który rozśmieszał już wiele pokoleń. „Zięć wraca zawiany do domu, a teściowa w przedpokoju operuje miotłą. Zięć pyta: Przepraszam, mamusia zamiata czy odlatuje?” Czy tego typu żarty jeszcze śmieszą? Sam twórca kabaretu podpowiada: „W każdym towarzystwie znajdzie się jakiś smętny nudziarz, który przerywa, mówiąc: to stare! No i co z tego? Szekspir też jest stary! Mickiewicz też jest stary! Cała kultura jest stara, bo kiedyś musiała powstać. A ta część kulturalnego dziedzictwa, która istnieje wyłącznie w przekazie ustnym, tylko dlatego istnieje właśnie, że się ją powtarza przez pokolenia – odpowiada Jan Pietrzak.

Jan Pietrzak

Twórca i lider dwóch satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach (lata 60-67) i Kabaretu pod Egidą (od 67 do...?). Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju. Wprowadził nowy, nie stosowany wcześniej styl prowadzenia kabaretowej narracji, styl, który znalazł licznych naśladowców. Określono go mianem "ojca chrzestnego" kabaretowej branży.