'KRÓLESTWO ZA UŚMIECH, CZYLI SZEKSPIR Z JAJAMI'

  „KRÓLESTWO ZA UŚMIECH, CZYLI SZEKSPIR Z JAJAMI”

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zaprasza na spektakl teatralny „Królestwo za uśmiech, czyli Szekspir z jajami”. Przedstawienie odbędzie się 24.01 br. w budynku Sceny Muzycznej Gdańsk, przy ul. Powstańców Warszawskich 25, o godz. 17. 

 

 „Królestwo za uśmiech, czyli Szekspir z jajami”, to wyjątkowy projekt, czerpiący z tego,
co najlepsze w kabarecie i teatrze, tworząc nowatorską jakość. Kabaret Nowaki i Krzysztof Jaroszyński, bez minuty nudy, przeniosą Państwa w szekspirowski świat. Dzięki temu, wśród zabawnych skeczów i monologów, dowiemy się, kim był sam Szekspir, kim była jego żona, a kto szefem. Co myślał sam o sobie i co by było, gdyby miał tworzyć współcześnie. Bez minuty nudy zostaną przedstawione największe jego dzieła: Makbet, Otello, Hamlet, czy Sen Nocy Letniej.

Kabaret Nowaki poprzez swój nowatorski projekt chcą uczcić rocznicę urodzin i śmierci Williama Szekspira. Premiera spektaklu odbyła się w 450 rocznicę urodzin Szekspira. Od tego czasu (kwiecień 2014) spektakl będzie wystawiany przez 2 lata.

Bilety w cenie 35 zł dostępne będą w placówce Sceny Muzycznej, na Lodowisku Miejskim oraz za pośrednictwem portali internetowych www.bilety24.pl i www.tiketto.pl

Informacje na temat spektaklu znajdziecie również na naszym funpag'u https://www.facebook.com/ScenaMuzycznaGdansk, portalu internetowym Trojmiasto.pl, stronie Radia Gdańsk oraz na www.wydarzysiew.pl/trojmiasto. Zapraszamy!

 


O Kabarecie:

Kabaret Nowaki, to grupa trzech zielonogórskich artystów. To niezwykle uzdolnione
i energiczne postaci. Ich talent i kreatywna praca przynoszą rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej. Z chęcią podejmują się trudnej rozmowy z publicznością, co przeradza się w doskonałą zabawę. Potrafią zarazić dobrym humorem nawet najbardziej ponurego widza. Z ich spektakli każdy wychodzi zadowolony z poczuciem powrotu. Realizowane we współpracy z Krzysztofem Jaroszyńskim widowisko „Królestwo za uśmiech, czyli Szekspir z jajami” zwraca uwagę nie tylko na aspekt twórczy artystów, ale także na znakomite przygotowanie aktorskie.

W skład kabaretu wchodzą Adrianna Borek – kobieta, potrafiąca wcielić się w każdą postać, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg – pełni energii, którą zarażają widownię, świetnie sprawdzający się także w roli konferansjerów.