BALLADY NA DWA SERCA - ANDRZEJ KORYCKI & DOMINIKA ŻUKOWSKA

 15.02.2015 r. o godzinie 18.00 w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury w Gdańsku, przy ul. Powstańców Warszawskich 25, odbędzie się koncert duetu Andrzej Korycki&Dominika Żukowska – duet ten jest swoistym objawieniem sceny muzycznej.

Niepowtarzalne połączenie przepięknych ballad rosyjskich z klimatem ballad żeglarskich. Duet od lat fascynuje się twórczością najznamienitszych bardów rosyjskich, takich jak: Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki, czy Żanna Biczewska. Utwory zaśpiewane w języku polskim jak i w oryginale charakteryzują się dużą emocjonalnością. W pieśniach zawarte jest wszystko to, co trudno wyrazić w życiu słowami. Najsłynniejsze z tych utworów,to: "Modlitwa" , "Pożegnanie Polski", "Aleksander Sergiejewicz Puszkin", "Pieśń gruzińska" itd. Ponadto, podczas swoich koncertów nie zapominają o braci żeglarskiej, z którą są od lat związani. Pojawiają się więc również ballady żeglarskie, wyśpiewywane przy udziale publiczności.

 

Zapraszamy wszystkich, którzy cenią sobie piękno muzyki i spotkania w kameralnym miejscu, którego klimat w jeszcze większym stopniu pozwoli podkreślić moc i przesłania wyłaniające się z prezentowanych przez artystów utworów.