WARSZTATY AFRO DANCE i GRY NA BĘBNACH

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza wszystkich miłośników czarnych rytmów muzyki afrykańskiej na warsztaty bębniarskie z Gaspard Mohamed „Gaspard” Conde oraz warsztaty tańca afrykańskiego z Bijou Camara. 

Po afrykańsku uderzamy do Trójmiasta! 

Członkowie zespołu African Show "Art Gibami" odwiedzą Gdańsk. Z tej okazji zapraszamy głodnych rytmów i wiedzy z czarnego królestwa muzyki i tańca na warsztaty bębniarskie djembe i dundun z Gaspard Mohamed "Gaspard" Conde i warsztaty tańca afrykańkiego z Bijou Camara. Warsztaty taneczne odbędą się przy muzyce na żywo.SOBOTA GODZ: 20:00 JAM TANECZNO BĘBNIARSKI

program warsztatów AFRO DANCE:
sobota 31.1.2015 i niedziela 1.02.2015
godz 10:00-11:30 afro dance tradycyjne z muzyką na żywo
godz 11:35-13:05 afro dance tradycyjne z muzyką na żywo
cena: 50 zł jedne zajęcia, 180 zł całość

program warsztatów DJEMBE i DUNDUN:
sobota 31.1.2015 i niedziela 1.02.2015
godz 13:00-14:00 poziom początkujący - od zera (dzieci, młodziez i dorośli)
godz 14:00-15:30 poziom otwarty
godz 15:35-17:05 poziom otwarty
godz 17:15-18:45 dundun

cena:
35 zł zajęcia godzinne dla początkujących
50 zł jednorazowe zajęcia 1,5 h, 200 zł całość


rezerwacje wyłącznie do 25 stycznia
fundacjaafricanroots@gmail
.com
lub info@gaspardconde.pl
tel 533 488 858

 

O naszych afrykańskich artystach:


BIJOU CAMARA

Diaka “Bijou” Camara – czyli prawdziwy klejnot afro dance z Gwinei. Tancerka zespołu Art Gibami. Bijou przez 10 lat tańczyła w Conakry, w Gwinei, w legendarnym Ballet Soleil d’Afrique. Tam też zdobyła już doświadczenie nauczycielki tańca, ucząc afro studentów z całego świata, którzy przyjeżdżali na warsztaty do Conakry. Obecnie propaguje taniec i muzykę zachodnioafrykańską w Czechach, gdzie prowadzi regularnie warsztaty i występuje z wieloma zespołami.

GASPARD CONDE
Genialny bębniarz, Mistrz w sztuce gry bębnach dundun i djembe, znakomity artysta i doświadczony pedagog tradycyjnej muzyki afrykańskiej. Urodził się w Konakry, stolicy Gwinei.
Od 2008 roku na stałe pracuje w Polsce. Kierownik muzyczny gwinejskiego Balletu Sourakhata, współtwórca grupy Tourekounda.
Przygodę z bębnami rozpoczął w wieku 11 lat, w zespole baletu Saamato de Guinee. Następnie wstąpił do baletu Sourakhata, aby uczyć się gry od gwinejskich mistrzów. Razem z jednym z nich, Mouctarem Toure, stworzył niezależny zespół Tourekounda. Współpracował także z licznymi baletami w stolicy: Le Ballet AJK Danse de Guinée, Le Ballet Soleil d’Afrique, la Percussion Wassa de Morcire Camara i la groupe Kouroukanfouwa, z którymi podróżował po całym kraju. Z czasem sam stał się nauczycielem i dyrektorem muzycznym baletu Sourakhata. Pracując w Gwinei wyszkolił młodsze pokolenie kolejnych wspaniałych muzyków. Prowadził intensywne kursy dla perkusistów z całego świata m. in z Francji, Belgii, Niemiec, USA, Japonii i również z Polski. 
W 2008 roku Gaspard przyjechał do Polski. Przez 5 lat współpracował z firmą i grupą perkusyjną Strefa Rytmu, gdzie udzielał lekcji gry na bębnach, szkolił muzyków i członków zespołu. Zagrał niezliczoną ilość koncertów, opracowywał programy artystyczne, tworzył aranżacje, komponował dla zespołu, dzielił się swoją muzyczną wiedzą i doświadczeniem by z wielkim sukcesem zadziwiać polską widownię. Był leaderem zespołu West African Project. Obecnie prowadzi własną szkołę gry na bębnach afrykańskich, opracowuje materiały szkoleniowe. Założył własny zespół muzyczny Art. Gibami,z którym koncertuje w całej Polsce. Poprzez swoją muzykę przybliża Polakom tradycje i kulturę Gwinei. Ma obszerną wiedzę na temat rytmów i tradycji afrykańskich, którą dzieli się z uczniami podczas swoich zajęć. Jest najlepszym bębniarzem djembe i dundun w naszym kraju