WALENTYNKI W STYLU RETRO NA LODOWISKU

Walentynki w stylu RETRO na Lodowisku Miejskim w Gdańsku to impreza realizowana we współpracy z Radiem Plus, której motywem przewodnim - oprócz celebracji popularnego przypadającego na dzień 14 lutego święta zakochanych - będzie klimat i muzyka retro czyli jazz, swing i blues.

 

 

Tego wieczoru zabawie towarzyszyć będą kultowe już standardy muzyczne z lat 30’tych, 40’tych i 50’tych, pochodzące z wyjątkowego dla historii muzyki okresu, w którym swoje kariery rozpoczynało wielu wybitnych, a liczne utwory stały się wręcz nieśmiertelne i należą do wciąż odświeżanych. Nie zabraknie m.in. big bandowych przebojów Benny’ego Goodmana, Glenna Millera czy Duke’a Ellingtona a więc chwytliwych melodii i zapadających w pamięć refrenów a także mocnych akcentów - wręcz szczypiących w uszy - ze strony instrumentów dętych a także utworów w wykonaniu Billie Holiday, Doris Day, Elli Fitzgerald, Louisa Armstronga, Nat King Cole’a, Elvisa Prestleya czy - bardziej filmowo – Freda Astaire’a, Franka Sinatry i Marylin Monroe.


Tego wieczoru Lodowisko zyska również efektowną świetlną aranżację obiektu oraz stylowe dekoracje.

Z myślą o wszystkich zakochanych, którzy tego wieczoru klasyczny parkiet postanowią zastąpić taflą lodowiska, organizatorzy przewidują konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W programie: curling, sztafeta, taniec z balonem oraz konkurs na najlepszą stylizację RETRO, dla której inspiracją mogą stać się kultowe obrazy i gwiazdy filmowe z okresu złotej ery Hollywood czy też ówczesne ikony mody takie jak Coco Chanel, Greta Garbo, Marlene Dietrich, Ingrid Bergman, Lauren Bacall, Audrey Hepburn, Marylin Monroe. Frank Sinatra czy Humphrey Bogart.
 

14 lutego 2015 roku

Lodowisko Miejskie w Gdańsku

godzina: 19:00 i 20:30

wstęp: 6 zł

REGULAMIN IMPREZY: WALENTYNKI W STYLU RETRO.pdf

REGULAMIN KONKURSY NA NAJBARDZIEJ STYLOWE PRZEBRANIE RETRO.pdf