JENNIFER BATTEN

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju, koncert charyzmatycznej gitarzystki Michaela Jacksona – Jennifer Batten. Jej koncerty, to dwuczęściowe widowiska, gdzie w drugiej części zagra z zespołem. W efekcie, 19 kwietnia 2015 r. o godz. 19 w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku czeka nas multimedialne show!

Kobiety bardzo rzadko zostają gitarzystkami, a jej się udało! Sam Michael Jackson wybrał ją spośród setek kandydatów. Dołączyła do jego teamu przy okazji trasy koncertowej Bad w 1987 r. i została w zespole już do końca (2009 r.). Na scenie była drugą osobą zaraz po Jacksonie, który bardzo często włączał ją w swoje choreografie. 

Jennifer Batten, to legendarna, uznana na całym świecie gitarzystka, przez 10 lat współpracowała z królem popu Michaelem Jacksonem.  Oprócz tego, grała razem z takimi gwiazdami, jak Jeff Beck, Carmine Appice, Carlem Andersonem i Michaelem Sembello. Ponadto współdziałała z firmą Washburn, od lat grała wiernie na gitarach tej firmy. Przez czytelników najsłynniejszego magazynu gitarowego świata, „Guitar Player”, została wybrana najlepszą gitarzystką świata! Wśród nagrodzonych w innych kategoriach znaleźli się między innymi Eric Clapton, Pat Metheny, Kirk Hammett, Warren Haynes, Derek Trucks. Jej koncerty to multimedialne widowiska (obraz + dźwięk). Muzyka, którą gra, to pogranicze rocka, jazzu, fusion oraz world music i budzi zachwyt na całym świecie.

Drugą Część koncertu, Jennifer Batten zagra z zespołem w składzie: Łukasz Gorczyca - bass, Tomasz Dominik – drums i Jacek Prokopowicz – hammond. 

Bilety w cenie 40 zł dostępne są w placówce Sceny Muzycznej Gdańsk, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl.