AFRO vs HIP-HOP WORKSHOP

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na warsztaty tańca afro i hip-hop, gdzie będziecie mogli posiąść wiedzę od senegalskiego choreografa i tancerza Amadou Fola Balde oraz przedstawiciela polskiej sceny tanecznej Daniela Deny'ego Nowaka. W rezultacie czekają nas dwa dni pełnego zaangażowania z muzyką Afro w tle, 25 i 26 kwietnia od godz. 10.30.

Fundacja African Roots zaprasza na wyjątkowe warsztaty street dance z udziałem senegalskiego wymiatacza kroków Sabar - Amadou Fola Balde i kreatywnego tancerza reprezentującego kulurę hip-hop Daniel Deny Nowak. Zajęcia z afro dance poprowadzi również Anna by przekazać wam swoje doświadczenie w ogarnianiu stylu afro. Na jej zajęciach poznacie nieco historii o tradycjach i ich transformacji w dzisiejszym świecie tańca. Poprzez warsztatach chcemy pokazać i porównać nie tylko techniki taneczne, ich wspólne cechy i różnice, ale zbadać również kultury, tradycje i zwyczaje tańców afrykańskich i nowojorskich ulic.

Zapraszamy w sobotę (25.04.) i niedzielę (26.04.)

10:30-11:30 HIP-HOP z Danielem (live music)

11:30-12:30 Afro dance SABAR z Amadou (live music)

12:30-13:30 Afro dance z Anną (live music)

Cena: 30 zł jedne (1h), 80 zł – (3h), 150 zł całość (6h)

Zapisy: fundacjaafricanroots@gmail.com

W programie również warsztaty bębniarskie, więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/1381709042152087 


Instruktorzy:

AMADOU ‘FOLA’ BALDĒ

Tancerz i utalentowany multi-intrumentalista (perkusja: rodzina bębnów djembe i sabar, balafon, gitara), kompozytor, wokalista i wielki pasjonat swej rodzimej kultury muzycznej. Urodził się w Dakarze, w rodzinie o muzycznych tradycjach. Mimo młodego wieku może pochwalić się bogatym dorobkiem: współpracował z wieloma zespołami muzyki tradycyjnej i współczesnej, m.in. Lest Ballets Africains Fambondy, Ballet Africa Djembe de Gorée, Djembe Rythme, Groupe Kiss legendarnego już djembefola Kissimy Diabaté, Safari, Planet Gorée i in. Brał udział w festiwalach w kraju i zagranicą (m. in. jako drugi solista otwierający Festival Mondial des Artes Negres FESMAN, Dakar, Senegal, Le Festival International de Rai, Uzda, Maroko, Festival Rabat Africa, Maroko, Dubai Shopping Festival, Emiraty Arabskie) obok takich gwiazd jak Angelique Kidjo, Youssou N’Dour, Omar Pene, Daara J, Carlou D, Vivianne, Safari. Jako perkusjonista pojawił się na płytach Groupe Kiss, Ibou Ndiaye, Ninki Nanka Percussions, Tonia Fola

DANIEL DENY NOWAK

Były student aktorstwa, filologii angielskiej i psychologii. Ma ponad 10–letnie doświadczenie z teatrem, kabaretem i filmem. Swoją przygodę z tańcem hip hop zaczynał w 2006 roku. Styczność z tańcem miał już jako dziecko, początkowo był to balet (do którego potem na pewien czas powrócił) oraz taniec współczesny. Trener, prowadzący liczne warsztaty: stacjonarne, na terenie Polski i za granicą oraz indywidualne. Tancerz, choreograf, instruktor, sędzia, model, aktor, moderator paneli dyskusyjnych, social media menager. Trenuje wiele styli tanecznych, ale do swoich ulubionych zalicza: hip hop/freestyle, house, popping, bboying, experimental, KRUMP a także capoeire i akrobatykę. Uczestnik wielu projektów takich jak: teledyski np. DOD i Liroy, LipDub, choreograf EURO 2012, GDM, U.R.ban Dance Project, półfinalista Got To Dance i inne. 

Współpracował z wieloma markami jak: Social Animalz, Starter, Diamante Wear, BLK, Diamante Wear, Cheap Monday, Mercedes Benz i wiele innych. Interesuje się metafizyczną stroną życia.