KONCERT PAPIESKI

Chór Sceny Muzycznej Gdańsk zaprasza na niecodzienny koncert w 10 lat po śmierci św. Jana Pawła II, poświęcony Jego pamięci.


Spotykamy się w kościele św. Franciszka z Asyżu (Emaus) w Gdańsku, przy ul. Kartuskiej 186. O godzinie 13.00 rozpocznie się Msza Święta z oprawą muzyczną chóru. Około 14.00 przedstawimy Państwu repertuar obejmujący pieśni: sakralne, świeckie, spirituals i gospel. Wszystkie przypomną nam jakim wspaniałym człowiekiem był, jak kochał i jak wierzył Ojciec Święty.

Ideą koncertu jest przedstawienie Osoby Ojca Świętego jako jednego z nas - jako człowieka, który kochał, który wierzył, który pokładał nadzieję w Panu Bogu. Pragniemy zapytać czy nie zamknęliśmy dzieła Świętego jedynie w pomnikach ze spiżu i nazwach rond ulicznych. Możemy dla dobrego samopoczucia zerkać raz na jakiś czas na wysoki piedestał i pokiwać głową jakim "wielkim świętym był". Jednak tego dnia mamy okazję zastanowić się, czy po kanonizacji nauczanie Papieża nie obrasta kurzem, i czy jest obecne w naszych codziennych wyborach. 

Chór Sceny Muzycznej Gdańsk to grupa entuzjastów wspólnego śpiewu oraz jeden z najmłodszych i najprężniej rozwijających się chórów w Trójmieście. Zespół powstał w październiku 2010 roku, a w jego skład wchodzą studenci, uczniowie oraz młodzi ludzie czynni zawodowo, których połączyła pasja śpiewania. Chór Sceny Muzycznej Gdańsk działa przy Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, a jego dyrygentem oraz kierownikiem artystycznym jest Beata Śnieg, absolwentka dyrygentury chóralnej w klasie ad. dr hab. Aleksandry Grucza-Rogalskiej, a dziś doktorantka Akademii Muzycznej w Gdańsku.W repertuarze ponad 40-osobowego chóru znajdują się liczne dzieła muzyki rozrywkowej, świeckiej, sakralnej oraz ludowej. Do bogatego repertuaru w okresie świątecznym dochodzą również kolędy oraz pastorałki. Chór ubogaca oprawą muzyczną ważne wydarzenia kulturalne na terenie trójmiasta. Pasja, wytrwała praca, jak również poszukiwanie głębi muzyki oraz dobrego brzmienia pod przewodnictwem dyrygentki ceniącej perfekcjonizm w ostatnim czasie przyniosły chórowi wiele osiągnięć. Należą do nich nagrody zdobyte podczas festiwali i konkursów.