BLACK RADIO LIVE

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zaprasza na niesamowicie energetyczny koncert zespołu Black Radio, który odbędzie się 26 czerwca 2015 r. o godz. 19 w budynku Sceny Muzycznej przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku.

Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Dawida Wajszczyka III (wokal, gitara) oraz Kamila Biadały (bas). Obecnie w skład Black Radio wchodzą także: Kuba Kubiak (gitara), Franek Stępień (gitary) oraz Szymon “Płaski” Płaska (perkusja).

Oto jak początki zespołu wspomina Dawid Wajszczyk: Zespół powstał pod koniec 2008 roku. Założyłem go z Kamilem, którego znam od podstawówki. Pierwsza próba odbyła się w sklepie muzycznym w Łodzi na sklepowych instrumentach. Od zawsze chciałem być leaderem kapeli, dlatego namówiłem Kamila na kupno basu, później poszukaliśmy bębniarza. Zadebiutowaliśmy na WOŚP w styczniu 2009 roku i od tamtego koncertu (w 3 miesiące napisaliśmy pierwszy autorski materiał na ten występ) do teraz mamy za sobą około 100 występów na żywo.

Najważniejsze, dotychczasowe koncerty Black Radio to między innymi:

• XXII Zimowa Giełda Piosenki – festiwal ogólnopolski w Opolu (pozytywne recenzje)

• Szok & Roll w Szamotułach – festiwal ogólnopolski (Grand Prix)

• Widzewska jesień muzyczna w Łodzi – festiwal ogólnopolski (nagroda dla najlepszego wokalisty i gitarzysty)

• wspólne trasy koncertowe koncerty z brytyjską grupą ROOM 94 (lato 2013 i wiosna 2014)

• występ w eliminacjach do programu X-Factor (edycja 2014, awans do trzeciego etapu)

• RIMFest 2014 (1 miejsce)

• Jarocin Festival 2014 (wyróżnienie)

• Rock Piotrcovia Festival 2014 (1 miejsce)

• Rock’n’Tur Festival 2014 (1 miejsce)

• One Life Festival (headliner ostatniego dnia festiwalu)

Muzyka Black Radio to koktajl gitarowego rocka i muzyki indie. Jako ulubionych wykonawców Dawid Wajszczyk wymienia takich artystów jak: Queens Of The Stone Age, Them Crooked Vultures, Foo Fighters, My Chemical Romance i Jacka White’a.  Lider zespołu tak mówi o tekstachBlack Radio: Moje teksty traktują o naturze ludzkiej i jej zagadkach. Są przemyśleniami na temat mojego pokolenia i chcę, by dały one naszym fanom możliwość głębszego poznania samych siebie. Śpiewam też o tym, co mnie niemiłosiernie  wkurza.

Krążek zatytułowany Gasoline Planet, ukazał się 6 czerwca, był on promowany dużą, samodzielną trasą Black Radio, która rozpoczęła się w czerwcu 2014. Album Black Radio jest bardzo rock’n’rollowy, a teksty odważne, bezpośrednie. Nagraliśmy pocisk energetyczny! To materiał, o jakim marzyłem, dodaje lider grupy.

Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu imprezy są do nabycia w budynku Sceny Muzycznej Gdańsk, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl .