GDAŃSK TOCZY BEKĘ

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury już po raz trzeci zaprasza na Festiwal Kabaretowy Gdańsk Toczy Bekę, która odbędzie się już 8 sierpnia 2015 roku na Placu Zebrań Ludowych. 

Do trzech razy sztuka, tfu... Beka. Festiwal kabaretowy Gdańsk Toczy Bekę! odbędzie się już po raz trzeci. Śmiało więc można powiedzieć, że jesteśmy świadkami narodzin nowej, świeckiej (a jakże) tradycji. Po raz trzeci w sierpniu, po raz trzeci na Placu Zebrań Ludowych, po raz trzeci pojawią się gwiazdy polskiej sceny kabaretowej. 

Niektórzy z nas kojarzą to miejsce jeszcze z czasów, gdy rozrywkę zapewniały tam karuzele, diabelski młyn i zderzające się samochodziki. Jednak od niemal 20 lat popularnego Circiolandu już nie ma i Plac Zebrań Ludowych jest świadkiem imprez o różnym charakterze.

Pośród nich z pewnością wyróżnia się jedyny w trójmieście cykliczny festiwal kabaretowy. Spragnieni niewymuszonego śmiechu mieszkańcy Trójmiasta tłumnie spotykają się by móc Toczyć Bekę! Wystarczy powiedzieć, że dwie pierwsze edycje przyciągnęły w sumie blisko 8 tysięcy osób.

W tym roku organizatorzy spodziewają się rekordu frekwencji. Nic dziwnego skoro podczas Gdańsk Toczy Bekę wystąpią takie gwiazdy, jak nestorzy polskiego kabaretu Marcin Daniec, Grzegorz Halama i Piotr Bałtroczyk (tym razem z monologiem) oraz Andrzej Grabowski i Kabaret Smile. Przed głównymi gwiazdami, o godzinie 15:00 szansę na rozbawienie publiki dostaną młode kabarety. Wyjadacze sceny kabaretowej zaczną swoje show o godzinie 17:00.

W roli prowadzących wystąpią: wschodząca gwiazda stand-up’u Kacper Ruciński i Wojciech Tremiszewski z kultowego, choć już nieistniejącego, kabaretu LIMO. A to nie jest jeszcze pełen skład. Organizatorzy mają w zanadrzu jeszcze jedną wielką gwiazdę. Jest nią nikt inny, jak sam Waldemar Malicki, wybitny pianista, wraz ze swoim składem Filharmonii Dowcipu. 

Przybywajcie zatem 8 sierpnia na Plac Zebrań Ludowych na trzecie spotkanie z festiwalem Gdańsk Toczy Bekę!

W upalny czas wzmocni Was: