JAZZOWE ZADUSZKI

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert pt. „Jazzowe Zaduszki”. To wydarzenie łączące ze sobą różne bieguny muzycznych doznań. Jazzowe frazy, swingująca pulsacja, rockowa energia - to wszystko już 30 października o godz. 20.00.

Zespół 4SET to wyjątkowy kwartet, podparty wiedzą i doświadczeniem lidera z dodatkiem siły i werwy młodszej części bandu tworzy muzykę łączącą jazzowe frazy ze swingującą pulsacją przewijającą się z rockową energią, funkowym groovem i bluesową siłą przekazu. Wyjątkowe kompozycje z jednej strony uspokajają i wprawiają w wyjątkowy nastrój z drugiej wyrywają z siedzeń z elektryczną siłą. Idealna propozycja dla każdego!

Charli Green - amerykański trębacz, kompozytor, aranżer. Urodził się i dorastał w Memphis USA. Współpracował z największymi muzykami jazzowymi w tym z Dexterem Gordonem, Benem Websterem, Artem Taylorem czy Lou Bennetem. Obecnie pracuje z własną orkiestrą The Charli Green Big Band, dla której komponuje, aranżuje i dyryguje.

Krzysztof Puma Piasecki - kompozytor, aranżer, pedagog-jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat '70. Nagrał pięć autorskich płyt. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997r. Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego "Gitara i Bas". Jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i zagranicą. Występował między innymi z Mickiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Dennisem Chambersem, Allanem Whitem, Cindy Blackman, Jose Feliciano, Hanną Banaszak, Krystyną Prońka, Grażyną Łobaszewską, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, czy Zbigniewem Namysłowskim.

Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu można nabyć w budynku Sceny Muzycznej Gdańsk, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl.