KONCERT ZESPOŁU BELTAINE

UWAGA! Z przyczyn od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni do przeniesienia terminu koncertu.

O nowym terminie poinformujemy w najbliższym czasie.

 

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY!

 

 


 

 

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert oryginalnego zespołu polskiej sceny world music – Beltaine. Celtyckie brzmienia, entuzjazm i tradycja – to wszystko już 21.11.2015 r. o godz. 20 w Scenie Muzycznej Gdańsk, przy ul. Powstańców Warszawskich 25.

Muzykę Beltaine trudno jednoznacznie zdefiniować. Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Wprawdzie główną inspiracją dla muzyków zawsze była szeroko pojęta muzyka tradycyjna (world/celtic), muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją, a nowoczesnością.

Zespół powstał w 2002 r. w Katowicach, obecnie Beltaine tworzy 7 muzyków. Grupa wydała 4 albumy studyjne oraz album live będący muzycznym zapisem trasy koncertowej z gościnnym udziałem harsty Jochena Vogela. Pierwsze trzy studyjne płyty zostały uznane za folkowe wydawnictwa roku w plebiscycie „Wirtualne Gesle”, współorganizowanym przez Polskie Radio. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Bilety w cenie 35 zł w przedsprzedaży i 40 zł w dniu koncertu można nabyć w budynku Sceny Muzycznej Gdańsk, przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl. 

 INFORMACJA O ZNIŻKACH NA BILETY

http://przedmarancza.pl/klienci/beltaine/Beltaine_SPOT.mp4