V-LECIE CHÓRU SCENY MUZYCZNEJ GDAŃSK

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na jubileusz V-lecia Chóru Sceny Muzycznej Gdańsk, już 22 listopada o godz. 16 w Europejskim Centrum Solidarności.

Na początku była idea i wielki zapał. Później przyszły regularne spotkania i setki godzin prób. Jak teraz brzmi Chór Sceny Muzycznej Gdańsk można przekonać się podczas koncertu urodzinowego, który odbędzie się w niedzielę 22 listopada w Europejskim Centrum Solidarności.

Chór Sceny Muzycznej Gdańsk to grupa entuzjastów wspólnego śpiewu oraz jeden z najmłodszych i najprężniej rozwijających się chórów w Trójmieście. Zespół działa przy Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Od jakiegoś czasu jest o nich coraz głośniej. Wygrywają ogólnopolskie i międzynarodowe festiwale chóralne oraz włączają się aktywnie w życie kulturalne miasta. Zdobywają serca i uszy publiczności  zarażając słuchaczy miłością do muzyki chóralnej oraz udowadniając, że może ona zabrzmieć wszędzie, gdziekolwiek zgromadzą się entuzjaści wspólnego śpiewania. Nie tylko w sali koncertowej czy w świątyni, lecz również na ulicach miasta, w tramwaju, w kolejce SKM czy w bramie.

- Organizując koncert jubileuszowy, chcemy uczcić pięciolecie działalności naszego chóru i podziękować wszystkim tym, którzy przez ten czas go tworzyli i wspierali jego rozwój – mówi Beata Śnieg, dyrygentka Chóru SMG. Koncert będzie okazją, by powspominać wspólnie te najbardziej zabawne i wzruszające momenty oraz pokazać publiczności kilka fragmentów życia chóralnego „od kuchni” - dodaje.

Chór powstał w październiku 2010 r. i początkowo liczył kilkanaście osób, które w większości nie miały wcześniej do czynienia ze śpiewem chóralnym. Pierwszy występ zespołu odbył się w grudniu 2010 podczas spotkania wigilijnego w Scenie Muzycznej Gdańsk. Obecnie chór liczy ponad 40 osób, wśród których są studenci, uczniowie oraz młodzi ludzie czynni zawodowo, których łączy  miłość do muzyki. Setki prób, kilkadziesiąt koncertów i festiwali w całej Polsce, tysiące przejechanych kilometrów tworzą niemałą i niezwykle barwną historię zespołu.

- W Chórze SMG uwielbiam radość, jaką daje nam wspólne śpiewanie oraz entuzjazm i zaangażowanie, dzięki którym możemy podejmować coraz to nowe wyzwania stawiane nam przez dyrygentkę. W każdy występ wkładamy wiele pracy i serca. Emocje, które pojawiają się na scenie są nie do zastąpienia - przyznaje jedna z chórzystek.

Będzie okazja, aby to zobaczyć. Koncert jubileuszowy Chóru Sceny Muzycznej Gdańsk już 22 listopada w Europejskim Centrum Solidarności o godzinie 16.

Wstęp wolny.