WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Jak co roku Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury wspomaga finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze strony artystycznej oraz technicznej. Przyjdź, przyłącz się, pomóż – 24 finałowy koncert WOŚP już 10 stycznia o godz. 14 na Targu Węglowym w Gdańsku. 

Początek stycznia od 24 lat należy do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w tym roku na ulicach Gdańska oraz całego Trójmiasta będzie można spotkać wolontariuszy, trzymających w ręku orkiestrowe puszki. Podobnie jak w roku ubiegłym, będą oni zbierać fundusze na zakup niezbędnego, często bardzo drogiego, sprzętu na oddziały pediatryczne oraz chorób wewnętrznych i geriatrii.

Zarząd Fundacji WOŚP po konsultacjach ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali postanowił w czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbierać pieniądze dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii.

Scena Muzyczna Gdańsk również czynnie przyłącza się do wielkiego finału! Podczas koncertu na Targu Węglowym trzykrotnie na scenie pojawi się Chór Sceny Muzycznej Gdańsk

Chór Sceny Muzycznej Gdańsk to grupa entuzjastów wspólnego śpiewu oraz jeden z najmłodszych i najprężniej rozwijających się chórów w trójmieście. Zespół powstał w październiku 2010 roku, a w jego skład wchodzą studenci, uczniowie oraz młodzi ludzie czynni zawodowo, których połączyła pasja śpiewania. Chór Sceny Muzycznej Gdańsk działa przy Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, a jego dyrygentem oraz kierownikiem artystycznym jest Beata Śnieg, absolwentka dyrygentury chóralnej w klasie ad. dr hab. Aleksandry Grucza-Rogalskiej, a dziś pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. W repertuarze tego 40-osobowego chóru znajdują się liczne dzieła muzyki rozrywkowej, świeckiej, sakralnej oraz ludowej. Do bogatego repertuaru w okresie świątecznym dochodzą również kolędy oraz pastorałki. Chór ubogaca oprawą muzyczną ważne wydarzenia kulturalne na terenie trójmiasta.

PROGRAM:

14:00 Powitanie

14:10 Chór Sceny Muzycznej Gdańsk

14:25 Jamal

15:20 Zielińska

15:50 Cocktail

16:25 Chór Sceny Muzycznej Gdańsk

16:45 Borys Kossakowski

17:20 Liber

17:55 Chór Sceny Muzycznej Gdańsk

18:20 Trzy Majtki

18:55 Magicsound

19:30 Sound'n'Grace

20:20 Natalia Nykiel