CHÓR SCENY MUZYCZNEJ GDAŃSK

Informujemy, iż z dniem 20 stycznia zakończyła się współpraca Sceny Muzycznej Gdańsk z Chórem. 

Chór Sceny Muzycznej Gdańsk był zespołem promowanym przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury przez 6 lat. Zespół powstał w murach Sceny Muzycznej Gdańsk z inicjatywy Beaty Śnieg w 2010 roku, a opiekę nad nim sprawował Pan Michał Tabor.

Chór Sceny Muzycznej Gdańsk to grupa entuzjastów wspólnego śpiewu oraz jeden z najmłodszych i najprężniej rozwijających się chórów w trójmieście. Zespół powstał w październiku 2010 roku, a w jego skład wchodzą studenci, uczniowie oraz młodzi ludzie czynni zawodowo, których połączyła pasja śpiewania.

Chór Sceny Muzycznej Gdańsk działał przy Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury, a jego dyrygentem oraz kierownikiem artystycznym jest Beata Śnieg, absolwentka dyrygentury chóralnej w klasie ad. dr hab. Aleksandry Grucza-Rogalskiej, a dziś pedagog Akademii Muzycznej w Gdańsku. W repertuarze tego 40-osobowego chóru znajdują się liczne dzieła muzyki rozrywkowej, świeckiej, sakralnej oraz ludowej. Do bogatego repertuaru w okresie świątecznym dochodzą również kolędy oraz pastorałki. Chór ubogaca oprawą muzyczną ważne wydarzenia kulturalne na terenie trójmiasta.

Pasja, wytrwała praca, jak również poszukiwanie głębi muzyki oraz dobrego brzmienia pod przewodnictwem dyrygentki ceniącej perfekcjonizm, w ostatnim czasie przyniosły chórowi wiele osiągnięć. Pod naszymi skrzydłami Chór Sceny Muzycznej Gdańsk zdobył wiele nagród i osiągnięć oraz stał się mocno popularnym zespołem nie tylko w Polsce, ale również na świecie. 

Pomimo rozejścia się naszych dróg mocno ściskamy kciuki za dalsze sukcesy Chóru pod batutą Beaty Śnieg.