SPEKTAKL MUZYCZNY 'PRZELEĆ MNIE'

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na spektakl muzyczny pt. „Przeleć mnie”, w reżyserii Doroty Kolak. Muzyka, śpiew i gra aktorska w wykonaniu niezmiernie utalentowanych ludzi – to wszystko już 13 lutego o godz. 19 w Scenie Muzycznej Gdańsk przy ul. Powstańców Warszawskich 25.

Spektakl muzyczny pt. „Przeleć mnie” powstał na podstawie piosenek polskich artystów takich jak Czesław Niemen, Ewa Demarczyk, Hanna Banaszak czy Marek Grechuta. Reżyserem przedstawienia jest Dorota Kolak – Michalska, znana polska aktorka, od 1982r. związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Akompaniatorem jest  Ignacy Jan Wiśniewski.

Występują: Agnieszka Przekupień, Anastazja Simińska, Agata Walczak, Judyta Wenda, Paulina Wojtowicz, Karol Drozd, Piotr Lewicki, Dawid Pelowski.

Dorota Kolak - jedna z najlepszych polskich aktorek, od ponad 30. lat związana z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, gdzie stworzyła kultowy już duet aktorski z Mirosławem Baką. W 1996 otrzymała odznaczenia: Zasłużony Działacz Kultury oraz Srebrny Krzyż Zasługi z okazji 50-lecia Teatru. W 2004 otrzymała nagrodę aktorską za tytułową rolę w „Matce” Witkacego w Teatrze Wybrzeże na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych "Klasyka Polska" oraz wyróżnienie za rolę w przedstawieniu „Mąż i żona” na VIII Międzynarodowym Festiwalu Komedii "Talia" w Tarnowie. Pracuje również jako pedagog. Prowadzi zajęcia z aktorstwa, plastyki ruchu, form i stylów ruchu scenicznego na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Nie zwalnia tempa, wręcz przeciwnie - w lutym premierę będzie miał film z jej udziałem, „Zjednoczone Stany Miłości” Tomasza Wasilewskiego. W Scenie Muzycznej można oglądać reżyserowany przez nią spektakl dyplomowy „Przeleć mnie”.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży i 30 zł w dniu spektaklu dostępne są w budynku Sceny Muzycznej Gdańsk ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu www.bilety24.pl

INFORMACJA O ZNIŻKACH NA BILETY