SPOTKANIE Z MISTRZEM - STANISŁAW SKŁADANOWSKI

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury oraz Gdańskie Towarzystwo Fotograficzne w ramach cyklu: „Spotkanie z Mistrzem” zapraszają w czwartek 11 lutego 2016 roku o godzinie 18:00 na wykład Stanisława Składanowskiego. Nasz gość, to fotograf o dużych zasługach - wręcz historycznych. Internowany za fotografowanie zajść stanu wojennego. Obecnie para się głównie fotografią krajobrazową, publikuje albumy. Prezes zarządu okręgu ZPAF, wieloletni członek GTF, obecnie członek honorowy. W 2008 roku odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w roku 2010 uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne.

Stanisław Składanowski fotografią zajmuje się od 1975 r. i od tego czasu jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, a od 2005 r. – członkiem honorowym. W 1981r. internowany za fotografowanie zajść ulicznych w okresie stanu wojennego. W 1988 r. po złożeniu obowiązujących egzaminów zostaje przyjęty w poczet członków ZPAF, gdzie od roku 2007 pełni funkcję Prezesa Okręgu Gdańskiego.

fot. Grzegorz Mehring/Archiwum ECS

Preferowane tematy: pejzaż, architektura, portret w szerokim rozumieniu często łączony z reportażem, czego przykładem jest bogate archiwum wydarzeń sierpniowych 1980 i 1988 roku oraz przemian w kraju po sierpniu 1980 roku. Uczestnik i laureat wielu wystaw i konkursów w kraju i za granicą. Autor wielu albumów i wystaw o tematyce krajobrazowo-przyrodniczej.

W listopadzie 2008 r. odznaczony przez Prezydenta R. P. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, oraz w roku 2010 uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne.