CHÓR SCENY MUZYCZNEJ GDAŃSK

Scena Muzyczna Gdańsk zaprasza
do śpiewania w chórze amatorskim!


Jesteśmy zespołem w pełni amatorskim, liczącym sobie ponad 35 młodych osób.
Łączy nas pasja i zamiłowanie do wspólnego śpiewu.
 
Chór Sceny Muzycznej Gdańsk jest zespołem promowanym przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury. Opieka nad chórem to początek działalności managementu Sceny Muzycznej.

 
Chór Sceny Muzycznej Gdańsk powstał w październiku 2010 roku z inicjatywy ówcześnie studentki dyrygentury chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku - Beaty Śnieg - obecnie absolwentki i nauczyciela tej uczelni.
Chór w głównej mierze koncentruje się na współczesnej muzyce rozrywkowej, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż chóry od zawsze nierozłącznie związane były z kościołem, liturgią i modlitwą, okazjonalnie wykonujemy także muzykę o tematyce sakralnej, a od niedawna rozpoczęliśmy prace nad repertuarem o charakterze ludowym. Połączenie tych trzech odległych od siebie stylów muzycznych daje nam pełną elastyczność w prezentowaniu wszechstronnych umiejętności wykonawczych.
Zespół, choć powstał niedawno, ma już na swoim koncie pierwsze udane występy zrealizowane w oparciu o bogaty repertuar światowej muzyki rozrywkowej m.in.  podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Streetwaves (muzyki na ulicy). Chór daje również koncerty własne - świąteczne, okazjonalne.
Ponadto: 
24 kwietnia 2012 wzięliśmy udział w koncercie dyplomowym naszej dyrygentki Beaty Śnieg, który został doceniony oceną celującą.
13 października 2012, otrzymując wyróżnienie, zostaliśmy laureatami głogowskiego festiwalu Silesia Cantat.
27 października 2012 zostaliśmy laureatami IV Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni, otrzymując I miejsce (nagrodę w "złotym paśmie").
18 listopada 2012 zajęliśmy I miejsce na XV Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis w kategorii
"muzyka rozrywkowa", dodatkowo otrzymując nagrodę specjalną za wykonanie utworu łódzkiego kompozytora ("Wesele Sieradzkie" Karola M. Prosnaka).
25 listopada 2012 zajęliśmy I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Chórów im. św. Jana Bosko w Aleksandrowie Kujawskim, jednocześnie zdobywając nagrodę specjalną za wykonanie utworu salezjańskiego kompozytora
("Ave Maria" Antoniego Chlondowskiego), zaś nasza dyrygentka otrzymała nagrodę dla najlepszego dyrygenta konkursu.
Projekt kierowany jest przede wszystkim do amatorów, którzy od zawsze chcieli śpiewać, a nigdy nie mogli znaleźć na to chwili, ale także dla osób, które były i są związane z muzyką tzn. chodziły do szkół muzycznych, ognisk muzycznych czy też śpiewały już kiedyś w chórach i zespołach.
 
Próby odbywają się dwa razy w tygodniu w poniedziałki (o godz. 19.30) i wtorki (o godz. 19.30).

 
Zapytania proszę kierować do:
Dyrygentki Beaty Śnieg: beatasnieg@gmail.com
Opiekuna chóru Michała Tabora: michal@scenamuzyczna.pl
 


Zajęcia są bezpłatne!
 
Serdecznie zapraszamy!

 
Adres:
Scena Muzyczna Gdańsk Gdańskiego Archipelagu Kultury
ul. Powstańców Warszawskich 25, Gdańsk