AFRO STAGE WORKSHOPS

Święto muzyki i tańca Zachodniej Afryki, już w weekend (14-15.05.2016), w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Przed nami dwa intensywne dni warsztatów DJEMBE z wirtuozem djembe - Kubą Lichwą oraz AFRO i DUNDUN DANCE z wybitną tancerką afro - Anetą Szlachetą (www.afro-dance.pl)! 

Możliwość grania oraz tańczenia z tak znakomitymi artystami to nie lada gratka dla fanów bębnów oraz tańca! Wisienką na torcie będzie wieczorne wspólne Jam session. Przybywajcie tłumnie! 

Kilka słów o warsztatach...

Warsztaty AFRO DANCE przeznaczone są dla osób zupełnie początkujących oraz tych, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z tańcem afrykańskim! Na warsztatach uczyć będziemy się choreografii inspirowanych baletem afrykańskim do tradycyjnych rytmów granych na instrumentach takich jak: dundun oraz djembe.

TANIEC AFRYKAŃSKI jest niezwykle energiczną formą ekspresji. Wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- a przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie! Taniec w rytm bębnów jest naturalnym odruchem. Muzyk i tancerz stanowią nierozerwalną część, uzupełniają się i wypełniają nawzajem. Ich „rozmowa” wyrażona przez taniec i muzykę jest najpiękniejszą rozmową bez słów.

PROGRAM IMPREZY

sobota 14.05.2016

13:00-15:00 AFRO i DUNDUN DANCE

15:30-17:00 DJEMBE

17:15-18:45 DJEMBE

19:00-22:00 jam session

niedziela 15.05.2016

13:00-15:00 AFRO i DUNDUN DANCE

15:30-17:00 DJEMBE

17:15-18:45 DJEMBE

CENNIK

AFRO i DUNDUN DANCE

25 zł cena za 1 warsztaty

45 zł cena za 2 warsztaty

DJEMBE

25 zł cena za 1 warsztaty

80 zł cena za 4 warsztaty

Wejściówki na warsztaty do nabycia w kasie w budynku Sceny Muzycznej GAK, na ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu internetowego Bilety24

Kuba Lichwa

Gra na bębnach afrykańskich od 2007 roku. Muzykę djembe i dundun poznawał u boku Zbigniewa "Lolka" Pawłowskiego i Kuby Pogorzelskiego.

Brał udział i akompaniował w licznych warsztatach djembe i tańca afrykańskiego prowadzonych przez mistrzów takich jak: Harouna Dembele, Babara Bangoura, Petit Adama Diarra, Sana Camara, Seckou Keita, Adama Bilorou Dembele, Mohamed Dabo, Aboubacar Sylla, Kuba Pogorzelski i wielu innych..

W 2011r. odbył podróż do Afryki Zachodniej.Odwiedził Mali, Gwineę, Gambię i Senegal, gdzie miał okazję grać na licznych imprezach, ceremoniach, próbach baletów i weselach.Pod okiem mistrzów poznawał kulturę, tradycję i technikę gry na djembe i dundunach..Jego nauczycielem jest np. Makan Kone, znakomity solista Ballet du District de Bamako.

Jest członkiem grupy Tiriba, z którą gra muzykę perkusyjną Afryki Zachodniej. Występował na wielu scenach u boku wybitnych muzyków, takich jak: Harouna Dembele, Sana Camara, Naby Camara, Buba Kuyateh, Adama Bilorou Dembele, Kuba Pogorzelski.. Na co dzień prowadzi regularne warsztaty gry na djembe we Wrocławiu. Współpracuje ze Strefą Rytmu.

 

ANETA SZLACHETA

Animatorka kultury, ekolożka, podróżniczka, instruktorka tańca afrykańskiego, tancerka zespołu City Bum Bum, przez wiele lat współpracowała z zespołami Foliba i Sango. Od lat zainspirowana jest kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje ucząc się tańca u źródeł, od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (m.in: "Les Ballets Africains", "Ballet Surakata"," Ballet District de Bamako") oraz tradycyjnego tańca z wiosek regionu Hamana (Gwinea Górna).

Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca przeznaczone dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Stworzyła autorski program zajęć dla rodziców tańczących z dziećmi w chustach. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu "Freaki Afryki", właścicielka firmy Afrotonika.

Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy) z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Seckou Keita (Senegal), Adama Dembele (Burkina Faso), Harouna Dembele (Burkina Faso) i wieloma innymi. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Więcej na www.afro-dance.pl