BUDOWA NOWEGO MOSTU NA WYSPĘ SOBIESZEWSKĄ

W sobotę 17 września o godzinie 12.00 na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę nowego mostu na Wyspie Sobieszewskiej. Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury jest zaangażowana w organizację tej uroczystości.

Po latach oczekiwań przyszedł czas na wbicie pierwszej łopaty pod budowę nowego mostu. Inwestycja ma się zakończyć do końca 2017 roku, a pierwsi kierowcy pojadą nowym mostem już na początku 2018 roku.To długo wyczekiwana, nie tylko przez gdańszczan inwestycja. Nim brzeg Martwej Wisły zamieni się w prawdziwy plac budowy, w sobotę 17, września o godzinie 12.00 na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę nowego mostu (po lewej stronie od zjazdu z mostu pontonowego, na dawnym nabrzeżu statków żeglugi rzecznej).

Po części oficjalnej, piknik z atrakcjami dla najmłodszych, poczęstunek, a dla pierwszych 500 gości przygotowane zostały pamiątkowe łopatki z nadrukiem "Budujemy nowy most na Wyspę Sobieszewską".