DZIEŃ WCZEŚNIAKA

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka Scena Muzyczna GAK razem ze Szpitalem Copernicus oraz oddziałem Intensywnej Terapii Noworodka zaprasza małych pacjentów wraz z rodzicami na obchody, które odbędą się 20 listopada w godz. 12-18 w budynku Sceny Muzycznej GAK przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku. 

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, który przypada na 17 listopada zespół medyczny Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku przygotował dla swoich pacjentów liczne atrakcje, w tym: zabawa z dźwiękiem, zajęcia plastyczne, zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami i poczęstunek. 


To ważna data dla wielu rodziców, których dzieci urodziły się wcześniej, niż zaplanowała natura. Każdego roku na świecie rodzi się ponad 15 milionów wcześniaków. Wcześniejszy poród może mieć wpływ nie tylko na przyszły rozwój dziecka, ale stanowi również bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia noworodka. Dlatego tak ważne jest, aby urodziny wcześniaków odbywały się w szpitalach o trzecim, najwyższym stopniu referencyjności. W Polsce rocznie rodzi się 314 000 dzieci, z czego 6,7% przedwcześnie, a więc przed 37. tygodniem ciąży.

Wstęp na imprezę tylko na zaproszenie. Zaproszenie można uzyskać w Szpitalu Copernicus na oddziale Neonatologii.