31.12.2016 / SYLWESTER GDAŃSKI

31.12.2016 Sobota, godzina: 22:00

31.12.2016 / SYLWESTER GDAŃSKI

Jak co roku, Miasto Gdańsk i Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców, 31 grudnia 2016 roku, na Targ Węglowy, gdzie o godzinie 22:00 rozpocznie się muzyczne wydarzenie kończące rok 2016 - plenerowy Koncert Sylwestrowy.

Jak co roku, z myślą o mieszkańcach Gdańska rozpoczynamy przygotowania do organizacji Koncertu Sylwestrowego na Targu Węglowym. Jesteśmy przekonani, że i tym razem Gdańszczanie tłumnie wezmą udział w szampańskiej zabawie podczas wieczornego koncertu, aby w jego trakcie tradycyjnie o północy złożyć sobie życzenia noworoczne.

31 grudnia 2016 roku, o godzinie 22:00 w samym sercu gdańskiej starówki na Targu Węglowym, na dużej scenie plenerowej otoczonej światłami, rozpocznie się Koncert Sylwestrowy. Gwiazdą tegorocznego wieczoru Sylwestrowego będzie zespół Big Cyc z gościnnym występem Jarka Janiszewskiego - Czarno Czarni.

Big Cyc, to zespół istniejący na polskim rynku muzycznym już od ponad 25 lat. Od momentu wymyślenia kontrowersyjnej nazwy, zespół zaczął być znany jako najnowsza sensacja muzyczna z pogranicza punk rocka i happeningu. Twórcy Big Cyca załapali bakcyla muzycznego i w szybkim czasie stali się rockową sensacją muzyczną. Po koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańców i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne.

Punktualnie o północy niebo nad śródmieściem rozświetli spektakularny 15 minutowy pokaz sztucznych ogni  z towarzyszeniem muzyki. Nad projektem i scenariuszem tego wyjątkowego widowiska profesjonalna ekipa pirotechniczna pracuje od początku listopada. Do pokazu zostaną użyte ładunki, których montaż na miejscu zajmie około 48 godzin!

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM IMPREZY !

REGULAMIN IMPREZY SYLWESTER GDAŃSKI

 

KONKURS BUTELKOWY

Rada Miasta Gdańska we współpracy z Zakładem Utylizacyjnym już po raz dziesiąty organizuje „Sylwestrowy Konkurs Butelkowy”. Jego celem jest nie tylko zachęcenie Gdańszczan do segregacji odpadów – zarówno w trakcie sylwestrowej zabawy, jak i na co dzień czy bezpieczna zabawa. Konkurs ma również wymiar charytatywny. Za każde 5 kg zebranego szkła ZU przeznaczy 2017 groszy na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Możemy więc nie tylko wygrać cenne nagrody ale też pomóc najbardziej tej pomocy potrzebującym.

W sylwestrowy wieczór Gdańszczanie będą mogli nie tylko dobrze się bawić, ale także wygrywać nagrody i pomagać innym. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy od 30 grudnia 2016 do 2 stycznia 2017 wrzucić do oznakowanych zielonych pojemników (rozstawionych na Targu Węglowym, przy Zielonej Bramie oraz przy molo w Brzeźnie) szklane butelki po napojach, którymi będą witali Nowy Rok. W każdej butelce powinna znaleźć się kartka z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu uczestnika konkursu. W tym roku również poszerzamy formułę konkursu o akcję społeczną – mówi Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska. 

W konkursie będą mogły wziąć udział osoby bawiące się na Targu Węglowym podczas wielkiego muzycznego wydarzenia kończącego rok 2016 - na plenerowym Koncercie Sylwestrowym. Butelki do pojemników można będzie też wrzucać przy molo w Brzeźnie i przy Zielonej Bramie. Ze względu na charytatywny wymiar akcji pojemniki będą dostępne nie tylko w Noc Sylwestrową.

W tym roku beneficjentem butelkowej akcji będzie Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. - Za każde 5 kg szklanych opakowań zebranych w okresie trwania akcji Zakład Utylizacyjny przeznaczy 2017 groszy na ten cel – mówi Wojciech Głuszczak, prezes Zakładu Utylizacyjnego. -Możemy mieć nadzieję, że butelek będzie przynajmniej tyle co w roku ubiegłym tj.  700 kg – dodaje Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

4 stycznia komisja konkursowa (złożona z przedstawicieli Rady Miasta Gdańska i Zakładu Utylizacyjnego Sp. z o.o.) wylosuje butelki, których właściciele otrzymują cenne nagrody rzeczowe. Wrzucając do pojemników pustą butelkę można wygrać: miejski rower, smartfon, odtwarzacze blu-ray, miniwieże hi-fi, oraz zestawy upominkowe ufundowane przez Zakład Utylizacyjny.

Zapraszamy do dobrej i ekologicznej zabawy i pomagania.

 

 

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury informuje, że w związku z organizacją imprezy „Sylwester Gdański” nastąpią zmiany w organizacji ruchu na terenie Głównego Miasta polegające na całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego Targu Węglowego w dn. od 28.12.2016r. do 01.01.2017r.

Regulamin i program wyżej wymienionej imprezy jest dostępny na stronie: www.scenamuzyczna.pl

Na teren w/wym. imprezy zabrania się wnoszenia materiałów łatwopalnych i pirotechnicznych, a także napoi alkoholowych.

Informując o powyższych zmianach Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury przeprasza za utrudnienia w poruszaniu się w tej części miasta.