25.02.2017 / ROGALSKA TRIO - SMAKI MUZYKI

25.02.2017 Sobota, godzina: 18:00

25.02.2017 / ROGALSKA TRIO - SMAKI MUZYKI

Z Nowym Rokiem Scena Muzyczna GAK wprowadza nowy cykl koncertów SMAKI MUZYKI.

Już 25 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Smaków Muzyki. To właśnie wtedy zabierzemy Państwa w świat muzyki klasycznej, a zagra dla nas Rogalska Trio!

Kasi Kowacz - ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku. Już na studiach rozpoczęła pracę w zespole Cappella Gedanensis, z którym związana jest na stałe. Jest koncertmistrzem oraz koordynatorem pracy artystycznej zespołu. Współpracowała z Zespołem "Musika Antiqua Koln", Gdyńskim zespołem muzyki dawnej "At te Domine" oraz jest koncertmistrzem Orkiestry Symfoników Gdańskich. Brała udział w tournees krajowych i zagranicznych, nagraniach płyt i programach telewizyjnych jako koncertmistrz Cappelli Gedanensis. Uczestniczyła również w wielu prestiżowych festiwalach oraz międzynarodowych wydarzeniach z udziałem najbardziej znanych animatorów sceny politycznej, gospodarczej i kulturalnej. Wraz z zespołem nagrała m.in. płytę "Raqtime" ze znakomitym skrzypkiem Vadimem Brodskim oraz płytę z podwójnym koncertem skrzypcowym Jana Sebastiana Bacha występując wraz z wirtuozem skrzypiec prof. Konstantym Andrzejem Kulką. Jej zaangażowanie i profesjonalizm przyczyniają się do promocji polskiej kultury na rynku krajowym i zagranicznym. Za swoją pracę artystyczną otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Krzyż Zasługi, Medal - Zasłużony Działacz Kultury, oraz Medal Prezydenta Miasta Gdańska.

Alicja Lach-Owsiany - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie wiolonczeli u prof. Romana Sucheckiego. Już na studiach rozpoczyna pracę w Zespole Cappella Gedanensis. Liczne osiągnięcia artystki i różnorodność wykonywanej muzyki dotyczą współpracy z Zespołem Musica Antiqua Koeln Reinharda Goebela, Zespołem Marian Rosa Montagut z Hiszpanii, znakomitym skrzypkiem barokowym Guliano Carmignola, gdyńskiego Zespołu Muzyki Dawnej At te Domine. Alicja bierze udział we wszystkich tourne krajowych i zagranicznych zespołu Cappella Gedanensis, programach radiowych i telewizyjnych, nagraniach płyt również: ze znakomitym skrzypkiem Wadimem Brodskim „ Ragtaim”s”, Krystyną Stańko „Kropla Słowa”, Mietkiem Blus Band oraz wybitnym muzykiem jazzowym Przemysławem Dyakowskim. Wielokrotnie występuje z wirtuozem skrzypiec prof. Konstantym Kulką, wiolonczelistą Romanem Jabłońskim. Uczestniczy w wielu prestiżowych festiwalach oraz międzynarodowych wydarzeniach z udziałem najbardziej znanych animatorów sceny politycznej, gospodarczej i kulturalnej. Obok repertuaru podstawowego jaki wykonuje Alicja Lach-Owsiany jest także członkiem kwartetu funkcjonującego w ramach Cappelli Gedanensis. Kwartet zyskał ogromną popularność ze względu na wysoki poziom wykonawczy oraz niezwykle zróżnicowany repertuar adresowany do szerokiego odbiorcy. Jej zaangażowanie i profesjonalizm przyczyniają się do promocji kultury na rynku krajowym i zagranicznym, co pozostaje docenione w roku 2011 przez nadanie artystce Złotego Krzyża Zasługi.

Katarzyna Rogalska - ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie skrzypiec. Od wielu lat związana z Cappellą Gedanensis jako muzyk instrumentalista wykonując solowe partie skrzypcowe. Jest wszechstronnie uzdolniona muzycznie. Cechuje ją bardzo duża wrażliwość muzyczna oraz wyczucie frazy. Przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W 2010 r. nominowana do Nagrody Splendor Gedanensis. Osobowość Roku 2015 w kategorii Kultura w Plebiscycie Dziennika Bałtyckiego, Prezes Gdańskiego Stowarzyszenia "Jas i Małgosia". Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży im Teatrzyku Bim Bom, "Konkursu Piosenki dla Jasia i Małgosi ", Konkursu Piosenki Familijnej. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.Katarzyna Rogalska posiada ciepły, sopran liryczny i swoją muzyczną osobowość wyraża także poprzez śpiew. Brała udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach piosenki. Koncertowała w takich krajach jak Rosja, Niemcy, Izrael, Włochy, Gruzja.

 

Katarzyna Rogalska posiada ciepły, sopran liryczny i swoją muzyczną osobowość wyraża także poprzez śpiew. Brała udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach piosenki. Koncertowała w takich krajach jak Rosja, Niemcy, Izrael, Włochy, Gruzja.

Scena Muzyczna już od lat współpracuje z trójmiejskimi zespołami, dając im możliwość pokazania się szerszej publiczności. Dzięki takiej współpracy szerzymy trójmiejską kulturę oraz skupiamy się na promowaniu swojego regionu. Dzięki prezentacji trójmiejskich zespołów pokażemy Państwu, że dźwięki mogą smakować wyśmienicie, a z koncertu wyjdą Państwo bogatsi o nowe dźwięki.

Dodatkowo na pół godziny przed każdym koncertem zapraszamy Państwa do Galerii Foyer naszej placówki na wernisaż prac Artystów należących do Polskiego Związku Artystów Plastyków w Gdańsku

Tym razem będziemy podziwiać twórczość rzeźbiarki Janiny Karczewskiej - Koniecznej. Artystka urodziła się w Gdyni 29 maja 1934 r. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. W latach 1952 – 1959 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Sopocie, a następnie w Gdańsku. Po otrzymaniu w 1954 r. przez szkołę nowej siedziby w Gdańsku (Wielka Zbrojownia), w Sopocie nadal nauczano przez jakiś czas ceramiki i rzeźby. Studiowała pod kierunkiem prof. Krystyny Łady-Studnickiej, prof. Teresy Pągowskiej oraz prof. Witolda Frydrycha. Zdobyła dyplom z wyróżnieniem w 1959 r., w pracowni malarstwa prof. Piotra Potworowskiego, a specjalizację z ceramiki u prof. Hanny Żuławskiej oraz z grafiki u prof. Zygmunta Karolaka. Miała możliwość zapoznać się ze sztuką rzeźby w pracowni prof. Alfreda Wiśniewskiego oraz podczas plenerów prowadzonych przez prof. Wiśniewskiego i prof. Annę Pietrowiec. Tworzyła także razem z mężem, rzeźbiarzem i ceramikiem Stanisławem Koniecznym, ur. w 1933 r. w Montceau-les-Mines we Francji (Burgundia), zm. w 1981 r. w Gdańsku. Janina Karczewska - Konieczna należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Gdański.

Zwiedzanie Wystawy: 26.02 - 16.03.2017 (w godz.10-19)

Na wystawę WSTĘP WOLNY.

Bilety na koncert w cenie 5 zł są do nabycia w budynku Sceny Muzycznej GAK przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu bilety24.pl