25.02.2017 / ROGALSKA TRIO - SMAKI MUZYKI

25.02.2017 Sobota, godzina: 18:00

25.02.2017 / ROGALSKA TRIO - SMAKI MUZYKI

Z Nowym Rokiem Scena Muzyczna GAK wprowadza nowy cykl koncertów SMAKI MUZYKI.

Już 25 lutego o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Smaków Muzyki. To właśnie wtedy zabierzemy Państwa w świat muzyki klasycznej, a zagra dla nas Rogalska Trio!

Katarzyna Rogalska ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie skrzypiec. Od wielu lat związana z Cappellą Gedanensis jako muzyk instrumentalista wykonując solowe partie skrzypcowe. Jest wszechstronnie uzdolniona muzycznie. Obdarzona słuchem absolutnym. Cechuje ją bardzo duża wrażliwość muzyczna oraz wyczucie frazy. Przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego odznaczona  Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W 2010 r. nominowana do Nagrody Splendor Gedanensis. Osobowość Roku 2015 w kategorii Kultura w Plebiscycie Dziennika Bałtyckiego, Prezes Gdańskiego Stowarzyszenia "Jas i Małgosia",Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiedo i Miasta Gdańska. 

Katarzyna Rogalska posiada ciepły, sopran liryczny i swoją muzyczną osobowość wyraża także poprzez śpiew. Brała udział w wielu konkursach, przeglądach i festiwalach piosenki. Koncertowała w takich krajach jak Rosja, Niemcy, Izrael, Włochy, Gruzja.

Scena Muzyczna już od lat współpracuje z trójmiejskimi zespołami, dając im możliwość pokazania się szerszej publiczności. Dzięki takiej współpracy szerzymy trójmiejską kulturę oraz skupiamy się na promowaniu swojego regionu. Dzięki prezentacji trójmiejskich zespołów pokażemy Państwu, że dźwięki mogą smakować wyśmienicie, a z koncertu wyjdą Państwo bogatsi o nowe dźwięki.

Dodatkowo na pół godziny przed każdym koncertem zapraszamy Państwa do Galerii Foyer naszej placówki na wernisaż prac Artystów należących do Polskiego Związku Artystów Plastyków w Gdańsku

Tym razem będziemy podziwiać twórczość rzeźbiarki Janiny Karczewskiej - Koniecznej. Artystka urodziła się w Gdyni 29 maja 1934 r. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. W latach 1952 – 1959 studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Sopocie, a następnie w Gdańsku. Po otrzymaniu w 1954 r. przez szkołę nowej siedziby w Gdańsku (Wielka Zbrojownia), w Sopocie nadal nauczano przez jakiś czas ceramiki i rzeźby. Studiowała pod kierunkiem prof. Krystyny Łady-Studnickiej, prof. Teresy Pągowskiej oraz prof. Witolda Frydrycha. Zdobyła dyplom z wyróżnieniem w 1959 r., w pracowni malarstwa prof. Piotra Potworowskiego, a specjalizację z ceramiki u prof. Hanny Żuławskiej oraz z grafiki u prof. Zygmunta Karolaka. Miała możliwość zapoznać się ze sztuką rzeźby w pracowni prof. Alfreda Wiśniewskiego oraz podczas plenerów prowadzonych przez prof. Wiśniewskiego i prof. Annę Pietrowiec. Tworzyła także razem z mężem, rzeźbiarzem i ceramikiem Stanisławem Koniecznym, ur. w 1933 r. w Montceau-les-Mines we Francji (Burgundia), zm. w 1981 r. w Gdańsku. Janina Karczewska - Konieczna należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Gdański.

Zwiedzanie Wystawy: 26.02 - 16.03.2017 (w godz.10-19)

Na wystawę WSTĘP WOLNY.

Bilety na koncert w cenie 5 zł są do nabycia w budynku Sceny Muzycznej GAK przy ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu bilety24.pl