18.02.2017 / AFRO STAGE WORKSHOPS

 

Już w sobotę, 18.02.2017 r. o godz. 12.00 w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury prawdziwe święto muzyki Zachodniej Afryki.

Przed nami intensywne trzygodzinne warsztaty DJEMBE z wirtuozem djembe - Kubą Lichwą. Mamy wyjątkową okazję szkolić się pod jego mistrzowskim uchem i poznać jego niesamowity kunszt i głębokie podejście do muzyki zachodnio-afrykańskiej.

Możliwość grania z tak znakomitym artystą to nie lada gratka dla fanów bębnów! 

Warsztaty będą dopasowane do poziomu uczestników !

- nauka i szlifowanie techniki gry na bębnach djembe

- nauka akompaniamentów do tradycyjnego rytmu

- aranżacja: intro, break i solo, jeśli dogodzi poziom i chęci uczestników!

W razie pytań piszcie do nas! Przybywajcie tłumnie! 

 

UPRZEJMIE INFORMUJEMY ŻE ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOKONANIA OPŁATY ZA WARSZTATY GOTÓWKĄ W KASIE W DNIU 18.02.2017 W BUDYNKU SCENY MUZYCZNEJ GDAŃSK

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE OSOBY KTÓRE DOKONAŁY PRZELEWU ZA WARSZTATY W DNIU 17.02.2017 lub 18.02.2017 MUSZĄ PRZYNIEŚĆ ZE SOBĄ POTWIERDZENIE PRZELEWU

 

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest uiszczenie opłaty w wysokości 60 zł do dnia 17.02.2017,  na nr konta: Bank Spółdzielczy w Sztumie/o Gdańsk 50 8309 0000 0085 6294 2000 0010 z dopiskiem „warsztaty 18.02.2017”

 

Kilka słów o prowadzącym:

Kuba Lichwa

Gra na bębnach afrykańskich od 2007 roku. Muzykę djembe i dundun poznawał u boku Zbigniewa "Lolka" Pawłowskiego i Kuby Pogorzelskiego. Brał udział i akompaniował w licznych warsztatach djembe i tańca afrykańskiego prowadzonych przez mistrzów takich jak: Harouna Dembele, Babara Bangoura, Petit Adama Diarra, Sana Camara, Seckou Keita, Adama Bilorou Dembele, Mohamed Dabo, Aboubacar Sylla, Kuba Pogorzelski i wielu innych..

W 2011r. odbył podróż do Afryki Zachodniej. Odwiedził Mali, Gwineę, Gambię i Senegal, gdzie miał okazję grać na licznych imprezach, ceremoniach, próbach baletów i weselach. Pod okiem mistrzów poznawał kulturę, tradycję i technikę gry na djembe i dundunach. Jego nauczycielem jest np. Makan Kone, znakomity solista Ballet du District de Bamako. Jest członkiem grupy Tiriba, z którą gra muzykę perkusyjną Afryki Zachodniej.

Występował na wielu scenach u boku wybitnych muzyków, takich jak: Harouna Dembele, Sana Camara, Naby Camara, Buba Kuyateh, Adama Bilorou Dembele, Kuba Pogorzelski. Na co dzień prowadzi regularne warsztaty gry na djembe we Wrocławiu. Współpracuje ze Strefą Rytmu.