11.03.2017 / DZIEŃ KOBIET MOCY

11.03.2017 Sobota, godzina: 15:00

11.03.2017 / DZIEŃ KOBIET MOCY

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury z radością zaprasza na Święto kobiet, uczczone warsztatami tańca, jogi i koncertem relaksacyjnym. W trakcie całodniowych warsztatów nauczymy się podstaw tańca, którego korzenie sięgają zachodniej Afryki (Afro Dance i Dundun dance), rozciągniemy się i odprężymy w trakcie praktyki jogi Yin, a na koniec udamy się w muzyczną relaksacyjną podróż wśród dźwięków śpiewających mis i gongów tybetańskich, kalimby, bębnów i dzwonków Zaphir.

W trakcie tej podróży każdy będzie mógł spróbować swoich sił w graniu na różnego rodzaju instrumentach i tańcu spontanicznym. 

Warsztaty mają na celu:

  • głęboką relaksację i odprężenie
  • rozwój kompetencji muzycznych i tanecznych
  • poznanie kultury Zachodniej Afryki
  • wspólną, żywiołową zabawę

TANIEC AFRYKAŃSKI jest niezwykle energiczną formą ekspresji. Wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- a przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie! Taniec w rytm bębnów jest naturalnym odruchem. Muzyk i tancerz stanowią nierozerwalną część, uzupełniają się i wypełniają nawzajem. Ich „rozmowa” wyrażona przez taniec i muzykę jest najpiękniejszą rozmową bez słów.

Warsztaty AFRO DANCE przeznaczone są dla osób zupełnie początkujących oraz tych, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z tańcem afrykańskim! Na warsztatach uczyć będziemy się choreografii inspirowanych baletem afrykańskim do tradycyjnych rytmów granych na instrumentach takich jak: dundun oraz djembe.

DUNDUN DANCE czyli żywiołowy taniec i granie na bębnach jednocześnie. Efektowna technika znana przede wszystkim z baletów zachodnio afrykańskich.

Warsztaty są skierowane do wszystkich, od zero do stu lat, którzy chcą się poruszać albo po prostu są ciekawi, jak wygląda taniec afrykański do muzyki granej na żywo na bębnach. To jest bardzo fajne połączenie a w Trójmieście nigdzie indziej tego nie znajdziemy.

Podczas warsztatów tanecznych energiczny akompaniament bębnów na żywo zapewnią muzycy z zespołu Nandaloo & Cocodjembe!

Warsztaty z Afro i Dundun dance poprowadzą tancerki z kolektywu Nandaloo & Cocodjembe.

Yin joga- najspokojniejszy trening świata. Zaletą yin jogi jest to, że jest to parktyka, która znacząco poprawia samopoczucie, choć nie wymaga gigantycznego wysiłku. Wystarczy bardzo powoli i w skupieniu wykonywać kolejne asany, w których pozostaje się ok. pięć minut. Yin joga jest praktyką dla wszystkich, ponieważ oferuje opcję odkrywania własnego ciała. W yin każdy może się odnaleźć, ponieważ podczas praktyki rezygnujemy z pojęcia “jak powinna” wyglądać asana na rzecz odkrywania ograniczeń i potrzeb naszego ciała. Yin joga, jest też dla wszystkich: bez względu na wiek, wagę, stan zdrowia, tryb pracy czy znajomość innych praktyk jogi. Yin joga oferuje świetną okazję, by lepiej poznać siebie, rozluźnić się, odpocząć fizycznie oraz mentalnie, poprawić trawienie i pracę serca. Regularna praktyka tej jogi nie tylko poprawi zdrowie, wzmocni ciało, a co najważniejsze poszerzy zakres wykonywanych ruchów.

Warsztaty poprowadzi certyfikowana instruktorka Marta Cichocka.

Koncert Sound and Silence - masaż dźwiękiem, wśród wibracji mis i gongów tybetańskich, bębnów szamańskich, kalimby i dzwonków Zaphir. Dźwięk i wibracje śpiewających mis pomagają rozwijać naszą wewnętrzną harmonię i wzmacniają nas w wewnętrzym odczuciu siły. Masaż dźwiękiem pomaga w łagodzeniu fizycznych oraz emocjonalnych napięć, usuwaniu stresu, obaw i lęków. Pozwala to na wzmocnienie naszego zdrowia fizycznego. Pozwala na głęboką relaksację, porywa do spontanicznego tańca. 

Koncert poprowadzą muzycy z zespołu Sound and Silence. Będzie to okazja do wspólnego muzykowania w świetle świec i zapachu kadzideł, a także do swobodnego tańca wraz z tancerkami z kolektywu Nandaloo. 

Na zajęcia ubierzcie wygodne ubrania nie krepujące ruchów, tańczymy na boso, weźcie koniecznie wodę oraz karimaty i koce lub śpiwory. 

PROGRAM IMPREZY

15.00 – 16.30 Warsztat Afro Dance z tancerkami  Nandaloo

16.45 - 18. 15 Warsztat  Dundun dance z tancerkami Nandaloo

18.30 - 19.30- Joga Yin z Martą Cichocką

20.00-23.00 Koncert relaksacyjny z muzykami Sound and Silence

INFORMACJE O INSTRUKTORACH I ARTYSTACH:

COCODJEMBE

Skład zespołu tworzy sześcioro pasjonatów afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wszyscy jesteśmy mocno związani z Trójmiastem, tu mieszkamy, gramy oraz prowadzimy warsztaty. W naszej muzyce łączymy afrykańskie dziedzictwo ze słowiańskim temperamentem. Tradycyjne instrumentarium Afryki Zachodniej i rytmy z tamtych rejonów wraz z ich dynamicznymi aranżacjami, dostarczają wspaniałych wrażeń i porywają do energetycznego tańca.

Występy zespołu Cocodjembé to niesamowicie żywiołowe doświadczenie. Piękne kompozycje stworzone z naturalnych dźwięków dundunów, djembe, djabare oraz dzwonków zabierają nas w podróż do korzeni muzyki i kolebki ludzkości. Tu każdy rytm opowiada inną historię, każdy rytm ma swą moc, w której zaklęty jest ogrom kultury plemiennej, każdy rytm ma swoistą dla siebie intencję.

https://www.facebook.com/Cocodjembe

NANDALOO – kolektyw taneczno-muzyczny, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. W trakcie występów, tancerze łączą taniec Afro z wygrywaniem rytmów na bębnach basowych typu dundun. Takie niesamowicie energetyczne połączenie, przeplatane jest śpiewem, dźwiękami balafonu i  tradycyjnymi aranżacjami muzycznymi na bębnach djembe i dundun, wykonywanymi przez doświadczonych muzyków z zespołu Cocodjembe.

Nandaloo w języku Mandinke oznacza "lekarstwo". Taniec afrykański i gra na bębnach może działać jak panaceum, które wyzwala radość, spontaniczność, pozwala odprężyć się i zbliżyć do swojej prawdziwej natury.

Dla nas, taniec i muzyka afrykańska to sposób na wyrażanie siebie, afirmowanie życia oraz wybudzenie energii, którą chcemy się z Wami dzielić!

Zapraszamy też na regularne zajęcia w Scenie

 http://www.scenamuzyczna.pl/zajecia/zajecia_stale/strony/38.html

CENY

Warsztaty Afro dance 30 zł

Warsztaty Dundun dance 30 zł

Joga 30 zł

Koncert relaksacyjny 40 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu

Full pass zajęcia ruchowe (Afro i Dundun dance, joga) 60 zł 

Full pass zajęcia ruchowe + koncert 95 zł  

 PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINAMI 

Wejściówki na imprezę są do nabycia w kasie w budynku Sceny Muzycznej GAK, na ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu internetowego Bilety24.