20.05.2017 / WARSZTATY KOBIET MOCY

 Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury z radością zaprasza na Warsztaty Kobiet Mocy. W ich trakcie nauczymy się podstaw tańca, którego korzenie sięgają zachodniej Afryki (Afro Dance), a także rozciągniemy się, odprężymy i jednocześnie naładujemy energią w trakcie unikalnej i jedynej w swoim rodzaju praktyki Afro Flow Yoga, a to wszystko z muzyką graną na żywo!


TANIEC AFRO - naturalna i żywiołowa forma tańca, którego historia sięga kolebki ludzkości a energia porusza nasze pierwotne moce. W tańcu afrykańskim zawarte są wszystkie style taneczne, jest z jednej strony bardzo prosty i może go tanczyć każdy a im bardziej się go zgłębia, tym większe wyzwania przed nami stawia. Taniec afrykański wpływa pozytywnie na nastrój, sprawność fizyczną i świadomość ciała. Jest twórczym sposobem na rozładowanie zgromadzonych w umyśle emocji i napięć w ciele. Tańczymy go do rytmów na żywo wygrywanych na bębnach. Taniec i muzyka są nierozerwalnie związane, rozmawiają ze sobą, tworzą razem całość. Energiczne ruchy, tańczone na bosaka, w rytm transowej muzyki oswobadzają naszą wewnętrzną siłę, wyzwalają spontaniczną radość i rozpalają twórczy ogień inspiracji i odwagi. Na warsztatach uczymy od podstaw poprzez podstawowe kroki, do choreografii, aranżacji muzyczno-tanecznych i improwizacji solowych. Wszystko to przy akompaniamencie tradycyjnych rytmów granych na instrumentach takich jak: dundun oraz djembe.

Afro Flow Yoga - jest połączeniem energicznych ruchów tańca afrykańskiego z medytacyjnymi sekwencjami jogi, zawierającymi zarówno delikatne ruchy jak i mocne rozciąganie. Muzyka grana na żywo umożliwia większy przepływ energii i łatwość w wykonywaniu poszczególnych asan. Ten unikalny warsztat jogi pozwala ci na głębokie odczucie rytmu bębnów, podsyca czakry, daje siłę i elastyczność, pozwala cieszyć się radością z odczucia odnowienia, uziemienia i spokoju. Są to jedyne takie warsztaty prowadzone w Polsce i jedne z nielicznych na świecie. Prowadząca Marta Cichocka, certyfikowana instruktorka jogi Yin, tancerka Nandaloo i multiinstrumentalistka.

Tańczyć i ćwiczyć może każdy bez względu na wiek, sprawność i kondycję fizyczną czy doświadczenie taneczne. Nie bójcie się o wasze poczucie rytmiki, każdy je ma. W końcu uderzenia bębnów odzwierciedlają bicie naszego serca.

Warsztaty są skierowane do wszystkich, od zero do stu lat, którzy chcą się poruszać albo po prostu są ciekawi, jak wygląda taniec afrykański i joga do muzyki granej na żywo na bębnach. To jest bardzo fajne połączenie a w Trójmieście nigdzie indziej tego nie znajdziemy!

Warsztaty taneczne prowadzone będą przez dziewczyny z zespołu Nandaloo, także one zapewnią energiczny akompaniament bębnów na żywo do obu zajęć, warsztaty Afro Flow Yoga poprowadzi Marta Cichocka.


INFORMACJE O INSTRUKTORACH I ARTYSTACH: 

NANDALOO –> kolektyw taneczno-muzyczny, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. W trakcie występów, tancerze łączą taniec Afro z wygrywaniem rytmów na bębnach basowych typu dundun. Takie niesamowicie energetyczne połączenie, przeplatane jest śpiewem, dźwiękami balafonu i tradycyjnymi aranżacjami muzycznymi na bębnach djembe i dundun, wykonywanymi przez doświadczonych muzyków z zespołu Cocodjembe.

Nandaloo w języku Mandinke oznacza "lekarstwo". Taniec afrykański i gra na bębnach może działać jak panaceum, które wyzwala radość, spontaniczność, pozwala odprężyć się i zbliżyć do swojej prawdziwej natury.

Dla nas, taniec i muzyka afrykańska to sposób na wyrażanie siebie, afirmowanie życia oraz wybudzenie energii, którą chcemy się z Wami dzielić!

https://www.facebook.com/Nandaloo

Marta Cichocka -> entuzjastka pracy z ciałem, masażystka Lomi Lomi nui, dyplomowana instruktorka Jogi Yin, pasjonatka bębnów i instrumentów etnicznych oraz tańca afrykańskiego, członkini zespołu Nandaloo i SenTo. Na co dzień trenuje też Acro Jogę.

Zapraszamy na regularne zajęcia w Scenie Muzycznej GAK

http://www.scenamuzyczna.pl/zajecia/zajecia_stale/strony/38.html


PROGRAM IMPREZY

Sobota 20.05.2017

12.00 – 13.30 Warsztat Afro Dance z tancerkami Nandaloo

13.45 - 15. 15 Afro Flow Yoga z Martą Cichocką


CENNIK

Warsztaty Afro dance 30 zł
Warsztaty Afro Flow Yoga 30 zł
Full pass 50 zł

Wejściówki na imprezę są do nabycia w kasie w budynku Sceny Muzycznej GAK, na ul. Powstańców Warszawskich 25 oraz za pośrednictwem portalu Bilety24