14.10.2017/ YAGA W REPERTUARZE: PIAF GRECO AZNAVOUR...

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu piosenki francuskiej pt: „Yaga w repertuarze: Piaf Greco Aznavour…” , który odbędzie się 14 października o godz. 19 w Scenie Muzycznej GAK przy ul. Powstańców Warszawskich 25 w Gdańsku. 

 

Yaga Kowalik-absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki.

W latach 90 wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża. Uczęszcza do prestiżowego “Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona.
W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki p.t”Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.
Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze udział w licznych programach telewizyjnych, a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich.Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjeżdża ponownie do Francji. Spotyka się wówczas z twórczością BARBARY.
Od tej chwili zafascynowana NIĄ opracowuje piosenki z jej repertuaru.

Koncert ” Barbara-historia życia” otwiera cykl p.t. „Yaga Kowalik w repertuarze…” w którym artystka prezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco,Edith Piaf czy Charles Aznavour.

Z przykrością informujemy, że bilety na koncert Yagi Kowalik zostały wyprzedane.