06.12.2017 / MIKOŁAJKI NA GDAŃSKIM LODOWISKU

06.12.2017 Środa, godzina: 17:30

06.12.2017 / MIKOŁAJKI NA GDAŃSKIM LODOWISKU

Informujemy, iż w dniu 6.12.2017 r. wszystkie jazdy na Gdańskim Lodowisku zostają odwołane. Odbędą się jedynie te, podczas których odbędzie się zabawa Mikołajkowa. Zapraszamy wszystkich w godz. 17.30-19.30. 

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na wyjątkowy wieczór mikołajkowy na Gdańskim Lodowisku, który odbędzie się 6 grudnia 2017 roku, z okazji Dnia Świętego Mikołaja.

Tego dnia, w trakcie jazd w godzinach 17.30 – 19.30 mikołajkową ślizgawkę umili nam Lew - maskotka Lechii Gdańsk, a przede wszystkim obecność Świętego Mikołaja zaopatrzonego w pokaźny wór słodyczy. W zabawie wezmą udział również bajkowe postaci, z którymi będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie zabawy przeprowadzimy również konkurs na najlepsze przebranie za bajkową postać – uruchomcie swoją wyobraźnię, najbardziej kreatywni zostaną nagrodzeni. W mikołajkowy klimat wprowadzą gości również piękne, świetlne aranżacje hali, pokazy mikołajkowej rewii łyżwiarstwa synchronicznego na lodzie prezentowane przez klub SKF Iceskater oraz dj, który dopilnuje przyjemnej atmosfery. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, wspaniałej zabawy dla dzieci z udziałem animatorów, słodkich przekąsek, malowania twarzy, fotobudki oraz ciepłego poczęstunku. W trakcie zabawy przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz Fundacji Obudź Nadzieję. Osoby, które wspomogą podopiecznych Fundacji „Obudź Nadzieję” otrzymają zaproszenia na Gdańskie Lodowisko, do wykorzystania w trakcie trwania imprezy.

Informujemy, iż w dniu 6.12.2017 r. wszystkie jazdy na Gdańskim Lodowisku zostają odwołane. Odbędą się jedynie te, podczas których odbędzie się zabawa Mikołajkowa. Zapraszamy wszystkich w godz. 17.30-19.30. 

SKF Iceskater to największy i najbardziej utytułowany klub łyżwiarstwa synchronicznego w Polsce, założony w 2011 roku. Celem działaności stowarzyszenia jest szkolenie dzieci i młodzieży w zakresie łyżwiarstwa synchronicznego. W klubie trenuje 150 zawodników zrzeszonych w 8 drużyn łyżwiarstwa synchronicznego w kategoriach wiekowych: Pre-Juvenile, Juvenile, Novice, Junior, Mixed Young, Mixed Age i Adult. Nasi podopieczni regularnie zdobywają złote medale Mistrzostw Polski oraz zajmują czołowe lokaty na świecie. Nasi zawodnicy jako pierwsi w historii będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w łyżwiarstwie synchronicznym. Drużyny często są zapraszane i biorą udział w imprezach organizowanych na lodowiskach, między innymi na stadionie PGE Narodowy w ramach show Kings On Ice. Klub jest także współorganizatorem międzynarodowych zawodów Hevelius Cup. Zawody te to największe wydarzenie związane z łyżwiarstwem synchronicznym w Polsce. W czasie pierwszej edycji na trybunach zasiadło 3000 osób, a zawody relacjonowane były w prasie, radiu i ogólnopolskiej telewizji. SKF Iceskater tworzą ludzie z pasją i doświadczeniem, specjaliści w tej dyscyplinie sportu.

Fundacja OBUDŹ NADZIEJĘ, jest organizacją pozarządową o charakterze non-profit, której celem jest pomoc dzieciom z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, zagrożonych patologią czy wykluczeniem społecznym, a także wsparcie instytucji pozarządowych, publicznych (w szczególności domów dziecka) ściśle związanych z działalnością mającą na celu polepszenie bytu dzieciom. Wszechstronny rozwój sprawności fizycznej i umysłowej dzieci i młodzieży po przez inicjowanie i organizowanie zawodów, turniejów, obozów sportowych jak i zapewnienie stypendiów, korepetycji i kursów dokształcających dla najbardziej potrzebujących. Sport zaspokaja wiele potrzeb, zwłaszcza młodego człowieka. Kształtuje prawidłowe nawyki i umiejętności, hartuje, sprzyja rozwojowi osobniczemu i zaspokaja potrzeby psychologiczne. Walory uprawiania sportu są ogromne i nieograniczone. Kultura fizyczna pomaga w prawidłowym kształtowaniu relacji w grupie, pomaga określać własną tożsamość, zapobiega działalności przestępczej, obniża skłonności do szkodliwych używek, łagodzi agresywność, poprawia zachowania i motywację do nauki. Dlatego też fundacja „OBUDŹ NADZIEJĘ” jest organizacją, której głównym celem działania jest promocja sportu wśród dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Do tej pory zorganizowaliśmy dla dzieci wiele turniejów, obozów oraz zajęć sportowych, a także kwesty i zbiórki pieniędzy dla ciężko chorych dzieci.