31.12.2017 / SYLWESTER GDAŃSKI

Jak co roku, z myślą o mieszkańcach Gdańska rozpoczynamy przygotowania do organizacji Koncertu Sylwestrowego na Targu Węglowym. Jesteśmy przekonani, że i tym razem Gdańszczanie tłumnie wezmą udział
w szampańskiej zabawie podczas wieczornego koncertu, aby w jego trakcie tradycyjnie o północy złożyć sobie życzenia noworoczne.

31 grudnia 2017 roku, o godzinie 22:00 na Targu Węglowym rozpoczniemy Koncert Sylwestrowy, na początku na scenie zabrzmi muzyka mechaniczna grana przez dj’a.  Gwiazdą tegorocznego wieczoru Sylwestrowego będzie zespół De Mono. 2017 rok to dla zespołu DE MONO bardzo ważny czas. Muzycy świętują 30 lat wspólnego grania na scenie. Z tej okazji od marca podróżują po całej Polsce spotykając się z fanami podczas koncertów w ramach trasy 30/30. W trakcie trzydziestu występów na trzydziestolecie DE MONO prezentuje utwory ze swojego najnowszego krążka XXX. Longplay nagrany w stylowych, akustycznych wersjach zawiera dwanaście piosenek stanowiących przekrój twórczości grupy od początku jej istnienia. Na krążku znalazły się tak znane hity jak: Kochać inaczej, Statki na niebie, Póki na to czas, Moje miasto nocą czy Zostańmy sami. Całość otwiera premierowy singiel Próżno nie chcę czekać na twoją miłość, który jest coverem Waiting in Vain – jednego z wielu hitów Boba Marley’a.

Po koncercie przedstawiciele władz miasta złożą zgromadzonym na Targu Węglowym mieszkańców
i przyjaciołom Gdańska najlepsze życzenia noworoczne.

Punktualnie o północy niebo nad śródmieściem rozświetli spektakularny 15 minutowy pokaz sztucznych ogni 
z towarzyszeniem muzyki. Nad projektem i scenariuszem tego wyjątkowego widowiska profesjonalna ekipa pirotechniczna pracuje od początku listopada. Do pokazu zostaną użyte ładunki, których montaż na miejscu zajmie około 48 godzin!

Jak co roku, przy okazji Nocy Sylwestrowej odbędzie się również konkurs butelkowy, organizowany przez Radę Miasta Gdańska. Na terenie koncertu rozstawione zostaną specjalne pojemniki, do których będzie można wrzucać konkursowe butelki.

REGULAMIN IMPREZY

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury informuje, że w związku z organizacją imprezy „Sylwester Gdański” nastąpią zmiany w organizacji ruchu na terenie Głównego Miasta polegające na całkowitym wyłączeniu z ruchu kołowego w dn.: od 30.12.2017 r. do 01.01.2018 r. ulicy Targ Węglowy oraz w dn.: 31.12.2017r./01.01.2018r. na czas sylwestrowego pokazu fajerwerków ul.: Hucisko i Wały Jagiellońskie.

Regulamin i program wyżej wymienionej imprezy jest dostępny na stronie: www.scenamuzyczna.pl 

Ponadto na teren imprezy zabrania się wnoszenia materiałów łatwopalnych i pirotechnicznych, a także napoi alkoholowych.

Informując o powyższych zmianach Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury przeprasza za utrudnienia w poruszaniu się w tej części miasta.