27.01.2018 / WARSZTATY TAŃCA AFRYKAŃSKIEGO

 Już w sobotę 27.01.2018 zapraszamy na warsztaty tańca afrykańskiego z akompaniamentem bębnów na żywo do Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. 

UPRZEJMIE INFORMUJEMY ŻE JEST JESZCZE 5 WOLNYCH MIEJSC NA WARSZTATACH

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest uiszczenie niżej wymienionej opłaty

do dnia 26.01.2018 (gotówką 45 zł)

 lub 27.01.2018 (gotówką 55 zł)

 

w kasie w budynku Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury http://www.scenamuzyczna.pl/kontakt

 

Gdańsk ponownie odwiedzi Anika Kamińska, znana już z wizyt tanecznych w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Tańce z Aniką  to wesoła przygoda i konkretny energetyczny wycisk !!!

Przyjdź po swoją dawkę endorfin i pokochaj afro. 

Tańce, których będziemy się uczyć pochodzą z Afryki Zachodniej z krajów takich jak Gwinea, Mali, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej i Senegal. To bardzo żywiołowa i naturalna forma ruchu, naturalnie tańczona zawsze do muzyki bębnów i ściśle z tą muzyką związana. Wiele kroków w tym tańcu narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczącej. Nauka tego tańca to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko
rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca.

Informacje

Miejsce  http://www.scenamuzyczna.pl/kontakt

Data warsztatów to 27.01.2018 start godzina 14:00 (warsztaty trwają 2 godziny)

Na taniec afrykański zabieramy wygodne, niekrępujące ruchów ubranie, butelkę wody. Tańczymy na boso.

Poziom OPEN - dla każdego.

Cennik

45 zł przedsprzedaż

55 zł w dniu warsztatów (pod warunkiem wolnych miejsc)

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest uiszczenie wyżej wymienionej opłaty z możliwością wybrania jednej z następujących opcji płatności:

do dnia 26.01.2018 (gotówką 45 zł)

 lub 27.01.2018 (gotówką 55 zł pod warunkiem wolnych miejsc)

- gotówką w kasie w budynku Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury http://www.scenamuzyczna.pl/kontakt

LICZBA MIEJSC NA WARSZTATACH JEST OGRANICZONA – W SYTUACJI BRAKU WOLNYCH MIEJSC UMIEŚCIMY DO DNIA 26.01.2018 INFORMACJĘ  O TYM FAKCIE NA www.scenamuzyczna.pl oraz https://www.facebook.com/ScenaMuzycznaGdansk

OSOBY KTÓRE DOKONAŁY PŁATNOŚCI W FORMIE PRZELEWU BANKOWEGO PROSIMY O OKAZANIE W DNIU WARSZTATÓW POTWIERDZENIA DOKONANIA PRZELEWU OSOBIE PROWADZĄCEJ WARSZTATY PRZED WEJŚCIEM DO SALI.

Więcej informacji

Tak wyglądają warsztaty z Aniką:

https://www.youtube.com/watch?v=y3shdfWG164

https://www.youtube.com/watch?v=Van77iE87_4

https://www.facebook.com/zespolmoribayassa/videos/1018554194898779/
https://youtu.be/FepHfb9KvCU

Informacje o prowadzącej:
Anika Kamińska
Z wykształcenia archeolog, pasjonatka podróży, ale przede wszystkim muzyk i tancerka tradycyjnego tańca Afryki Zachodniej. Specjalizuję się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia. Tańca afrykańskiego uczyła się u znakomitych mistrzów afrykańskich baletów i od znanych tancerzy europejskich. Prowadzi regularnie warsztaty z gry na bębnach i tańca dla dorosłych i dzieci. Od kilku lat zajmuje się popularyzacją tradycyjnej muzyki i tańca zachodnioafrykańskiego. Jest współorganizatorem Around The Rhythm Festival, założycielem, muzykiem i tancerką w zespole Moribaya. Gra także flamenco w zespole Madrugada, a także muzykę afrokubańską w projekcie Viaje Al Tambor. Prowadzi regularne zajęcia z tańca i gry na bębnach w Warszawie, oraz weekendowe warsztaty w całej Polsce, a także liczne warsztaty w ramach festiwali (O.Z.O.R.A. Węgry, OFCA- Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny, Slot Art. Festiwal, Drum Djemboree, S16 – Festiwal Siarki i Ognia).