10-11.03.2018 / AFRO STAGE WORKSHOPS

10.03.2018 Sobota, godzina: 11:00

10-11.03.2018 / AFRO STAGE WORKSHOPS



Święto muzyki i tańca Zachodniej Afryki, już w weekend (10-11.03.2018), w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Przed nami dwa intensywne dni warsztatów DJEMBE z wirtuozem djembe - Wojtkiem Pęczkiem oraz AFRO DANCE z wybitną tancerką afro - Anetą Szlachetą oraz gościem specjalnym Norah Mc Gettigan!

Możliwość grania oraz tańczenia z tak znakomitymi artystami to nie lada gratka dla fanów bębnów oraz tańca! Wisienką na torcie będzie wieczorny koncert  Cocodjembe&Nandaloo+ goście z CBB Ensemble (Wojtek Pęczek, Norah Mc Gettigan, Aneta Szlacheta).

Przybywajcie tłumnie!

Kilka słów o warsztatach...

Warsztaty AFRO DANCE przeznaczone są dla osób zupełnie początkujących oraz tych, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z tańcem afrykańskim! Na warsztatach uczyć będziemy się choreografii inspirowanych baletem afrykańskim do tradycyjnych rytmów granych na instrumentach takich jak: dundun oraz djembe. Taniec afrykański jest niezwykle energiczną formą ekspresji. Wzmaga koordynację ruchową, rozwija świadomość ciała, wyzwala kreatywność, pomaga wyrazić emocje, zaspokaja potrzebę naturalnego „kontaktu z ziemią”- a przez co ugruntowuje i wpływa na poczucie własnej wartości oraz dodaje pewności siebie!

Warsztaty DJEMBE z wirtuozem djembe - Wojtkiem Pęczkiem (www.citybumbum.pl) ,będziemy mieli wyjątkową okazję szkolić się pod jego mistrzowskim uchem i poznać jego niesamowity kunszt i głębokie podejście do muzyki zachodnio afrykańskiej. Możliwość grania z tak znakomitym artystą to nie lada gratka dla fanów bębnów!

Warsztaty będą dopasowane do poziomu uczestników !

- nauka i szlifowanie techniki gry na bębnach djembe

- nauka akompaniamentów do tradycyjnego rytmu

- aranżacja: intro, break i solo, jeśli dogodzi poziom i chęci uczestników!

Na warsztaty ubierzcie wygodne ubrania nie krepujące ruchów, tańczymy na boso, weźcie koniecznie uśmiechy i wodę bo będzie gorąco!!

PROGRAM IMPREZY

Sobota 10.03.2018

11:00 - 12:30 Warsztaty Afro dance z Anetą Szlachetą

13:00 - 15:00 Warsztaty gry na djembe z Wojtkiem Pęczkiem (poziom open)

20:00  Prelekcja o kulturze afrykańskiej Wojtka Pęczka

21:00  Występ grup warsztatowych

22:00  Koncert Cocodjembe&Nandaloo+ goście z CBB Ensemble (Wojtek Pęczek, Norah Mc Gettigan, Aneta Szlacheta)

24:00  Koniec pierwszego dnia imprezy

Niedziela 11.03.2018

12:00 - 13:30 Warsztaty Afro Dance z Norah Mc Gettigan

14:00 - 16:00 Warsztaty gry na djembe z Wojtkiem Pęczkiem  (poziom open)

CENNIK

WARSZTATY

Opłata za udział w jednych warsztatach

30 zł przedsprzedaż

40 zł w dniu imprezy

POZOSTAŁE WYDARZENIA

22 zł cena 1 biletu wstępu na wydarzenia, które będą się odbywać pierwszego dnia imprezy od godziny 20:00 do godz. 24:00

Wejściówki na warsztaty oraz bilety są do nabycia z możliwością wybrania jednej z następujących opcji płatności:

- gotówką w kasie w budynku Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury http://www.scenamuzyczna.pl/kontakt

lub

- przelewem do dnia 07.03.2018 na nr konta Gdańskiego Archipelagu Kultury:

Bank Spółdzielczy w Sztumie/o Gdańsk 50 8309 0000 0085 6294 2000 0010

z dopiskiem „imię i nazwisko oraz nazwę i dzień warsztatów

OSOBY KTÓRE DOKONAŁY PŁATNOŚCI W FORMIE PRZELEWU BANKOWEGO PROSIMY O OKAZANIE W DNIU IMPREZY POTWIERDZENIA DOKONANIA PRZELEWU OSOBIE SPRAWDZAJĄCEJ BILETY.

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ I PRZESTRZEGANIE:

REGULAMINU WARSZTATÓW

REGULAMINU OBIEKTU

Informacje o artystach:

Wojtek Pęczek (aka Mamady Keita de Pologne) - twórca City Bum Bum, najstarszej w Polsce szkoły muzyki i tańca Afryki Zachodniej oraz założyciel i lider CBB Ensemble, najdłużej działającego w kraju zespołu specjalizującego się w szeroko pojętym nurcie afro. Wspólnie z Norą Mc Gettigan, od wielu lat organizator Nocy Żywych Bębnów - największego w kraju festiwalu muzyki afrykańskiej, a także corocznych międzynarodowych warsztatów muzyki i tańca w Abene w Senegalu. W pracy pedagogicznej, przy poszanowaniu tradycji zachodnioafrykańskich rytmów i kultury djembe słynie z charyzmy i wyjątkowej umiejętności wydobycia z muzyki czystej radości, która otwiera i jednoczy ludzi. Zapraszany jako ceniony trener, mówca i inspirator na duże wydarzenia biznesowe. Afryka jest jego drugim, choć pod wieloma względami - pierwszym domem. Szanowany i traktowany jak rodzina przez największych mistrzów i wirtuozów muzyki djembe, nosi nazwisko: Mamady Keita de Pologne. Na polu rodzimej branży muzycznej, m.in. zdobywca Platynowej Płyty za współpracę z Melą Koteluk.
Więcej o artyście:
www.citybumbum.pl - strona szkoły City Bum Bum
https://www.facebook.com/citybumbum/ - profil fb
www.lepszastronaintegracji.pl
https://www.facebook.com/lepszastronaintegracji/ - profil fb
https://www.facebook.com/CBBEnsemble/ - zespół CBB Ensemble

Norah Mc Gettigan - urodzona w północno-zachodniej Irlandii, Norah zawodowo jest scenarzystką oraz reżyserką filmową, i wykładowczynią w Łódzkiej Szkole Filmowej. Oprócz filmu jej wielką pasją jest muzyka i taniec Afryki Zachodniej. Norah jest tancerką i balafonistką w znanym zespole City Bum Bum, który wykonuje tradycyjną muzykę afrykańską: www.citybumbum.pl Artystka zajmuje się zachodnioafrykańskim tańcem od czasu swojej pierwszej podróży do Gwinei Konakry w 2007 r. Norah pobierała nauki od wybitnych solistek Les Ballets Africains oraz Ballet Sourakhata, a także pracowała z takimi osobowościami sceny afro dance, jak Landing Mane (Senegal), Andy Camara (Gwinea/Warszawa), Norma Schulz (Niemcy/Australia), Wiola Wojciechowska (Polska). nNorah prowadzi obecnie regularne cotygodniowe zajęcia afro dance dla ludzi różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania, a także występuje z zespołem City Bum Bum.

Aneta Szlacheta - Inspiruje się kulturą Afryki Zachodniej, do której podróżuje, ucząc się tańca u źródeł od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (m.in: "Les Ballets Africains", "Ballet Surakata"," Ballet District de Bamako") oraz tradycyjnego tańca z wiosek regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów oraz autorskie warsztaty "Taniec Powiązany z Afryką" i Zamotany Afro Dance" dla rodziców motających dzieci w chusty. Pomysłodawczyni i organizatorka festiwalu "Freaki Afryki". Występowała na wielu scenach w kraju i za granicą ( m.in Rosja, Francja, Szwajcaria, Włochy, Austria, Niemcy, Czechy, Litwa) z tancerzami światowej klasy, takimi jak Babara Bangoura Fakoly (Gwinea), Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Seckou Keita (Senegal), Adama Dembele (Burkina Faso), Harouna Dembele (Burkina Faso), Italo Sylla (Gwinea) i wieloma innymi. Taniec afrykański wykorzystuje w różnorodnych projektach, m.in teatrze tańca, pokazach z ogniem, street artcie. Tancerka zespołu CBB Ensemble. Współpracuje z zespołami Foliba i Sango.

Cocodjembe - skład zespołu tworzy sześcioro pasjonatów afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wszyscy jesteśmy mocno związani z Trójmiastem, tu mieszkamy, gramy oraz prowadzimy warsztaty. W naszej muzyce łączymy afrykańskie dziedzictwo ze słowiańskim temperamentem. Tradycyjne instrumentarium Afryki Zachodniej i rytmy z tamtych rejonów wraz z ich dynamicznymi aranżacjami, dostarczają wspaniałych wrażeń i porywają do energetycznego tańca. Występy zespołu Cocodjembé to niesamowicie żywiołowe doświadczenie. Piękne kompozycje stworzone z naturalnych dźwięków dundunów, djembe, djabare oraz dzwonków zabierają nas w podróż do korzeni muzyki i kolebki ludzkości. Tu każdy rytm opowiada inną historię, każdy rytm ma swą moc, w której zaklęty jest ogrom kultury plemiennej, każdy rytm ma swoistą dla siebie intencję. https://www.facebook.com/Cocodjembe

NANDALOO – kolektyw taneczno-muzyczny, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej. W trakcie występów, tancerze łączą taniec Afro z wygrywaniem rytmów na bębnach basowych typu dundun. Takie niesamowicie energetyczne połączenie, przeplatane jest śpiewem, dźwiękami balafonu i tradycyjnymi aranżacjami muzycznymi na bębnach djembe i dundun, wykonywanymi przez doświadczonych muzyków z zespołu Cocodjembe. Nandaloo w języku Mandinke oznacza "lekarstwo". Taniec afrykański i gra na bębnach może działać jak panaceum, które wyzwala radość, spontaniczność, pozwala odprężyć się i zbliżyć do swojej prawdziwej natury. Dla nas, taniec i muzyka afrykańska to sposób na wyrażanie siebie, afirmowanie życia oraz wybudzenie energii, którą chcemy się z Wami dzielić!
https://www.facebook.com/nandaloo.afro/