03-04.03.2018 / WARSZTATY ŚPIEWU ALIKWOTOWEGO

Już w marcu zapraszamy na warsztaty z nauki śpiewu alikwotowego do Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.

Śpiew alikwotowy jest niezwykłą techniką wokalną, dzięki której możemy wydobyć dwa, a nawet trzy dźwięki w tym samym czasie. Pobudza wyobraźnię i uwrażliwia ucho na części składowe dźwięków. Umiejętność mówienia daje Ci pełne kwalifikacje, by skorzystać z warsztatu, który przeznaczony jest dla każdego bez względu na wiek, płeć i umiejętności wokalne.

Podczas zajęć poznacie europejski śpiew alikwotowy, jakim posługuje się David Hykes czy Natasha Nikeprelevic, oraz potężne mongolskie/tuwińskie techniki śpiewu gardłowego (khoomei, sygyt, kargyraa, chylandyk). Zaprezentuję również inuicki śpiew gardłowy oraz głęboki śpiew mnichów tybetańskich, których mantry przenikają swoją wibracją całe ciało.

Data warsztatów:

03.03.2018 start godzina 14:00 (1 warsztaty trwają 3 godziny)

04.03.2018 start godzina 14:00 (1 warsztaty trwają 3 godziny)

"Są to dwie niezależne grupy, materiał jest ten sam, podejście różne i indywidualne dla każdej z osób. Chodzę w trakcie ćwiczeń od osoby do osoby i kieruję każdą osobę inaczej, zgodnie z jej umiejętnościami i tym ile już zrobiła wcześniej. Od 10 lat codziennie używam tych samych ćwiczeń, rzadko pojawiają się nowe, jeśli coś działa to warto to praktykować. Reszta zależy już tylko od konsekwentności i wytrwałości."

Michał Esz Szerląg

Cennik

cena za 1 warsztaty:

100 zł przedsprzedaż

150 zł w dniu warsztatów

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest uiszczenie wyżej wymienionej opłaty z możliwością wybrania jednej z następujących opcji płatności:

do dnia 28.02.2018 (przelewem 100 zł)

do dnia 02.03.2018 (gotówką 100 zł)

03 lub 04.03.2018 (gotówką 150 zł)

- przelewem na nr konta Gdańskiego Archipelagu Kultury:

Bank Spółdzielczy w Sztumie/o Gdańsk 50 8309 0000 0085 6294 2000 0010

z dopiskiem „warsztaty, data warsztatów, imię i nazwisko”

lub

- gotówką w kasie w budynku Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury http://www.scenamuzyczna.pl/kontakt

OSOBY KTÓRE DOKONAŁY PŁATNOŚCI W FORMIE PRZELEWU BANKOWEGO PROSIMY O OKAZANIE W DNIU WARSZTATÓW POTWIERDZENIA DOKONANIA PRZELEWU OSOBIE PROWADZĄCEJ WARSZTATY PRZED WEJŚCIEM DO SALI.

W PRZYPADKU BRAKU CO NAJMNIEJ ŁĄCZNIE 6 PRZEDPŁAT ZA UDZIAŁ W WARSZTATACH, ZOSTANĄ ONE ODWOŁANE, OSOBY, KTÓRE DOKONAŁY PRZEDPŁAT OTRZYMAJĄ ZWROT WPŁACONYCH WCZEŚNIEJ KWOT

W TAKIEJ SYTUACJI UMIEŚCIMY INFORMACJĘ  O TYM FAKCIE NA STRONIE www.scenamuzyczna.pl https://www.facebook.com/ScenaMuzycznaGdansk

Więcej informacji

"To już 10 lat odkąd zaczęła się moja przygoda ze śpiewem alikwotowym i gardłowym. Zanim zrozumiałem z jak wielkim "narzędziem" mam do czynienia, upłynęło wiele czasu. Blokady, które uniemożliwiały mi pełne otwarcie głosu z czasem zaczęły rozpuszczać się pod naporem ćwiczeń. Codzienna praktyka pomogła mi poszerzyć horyzonty, uwrażliwić się na własne ciało i zrozumieć jakiego typu uwarunkowania przysłaniały mi możliwość pełnego uwolnienia. Praca nad głosem stała się moją pasją i sposobem na rozwój. Pojawiła się ogromna siła, spokój i asertywność, której nigdy wcześniej nie doświadczałem."

Prowadzący: Michał Esz Szerląg

Dwukrotny prelegent Międzynarodowych Seminariów Mix Singing (Współczesne Bel Canto w Gliwicach), trener wokalny na Metaforach Muzycznych w Malborku, prowadził warsztaty na wielu festiwalach: Slot Art Festival, Pannonica, Nasz Festiwal, Stacja Wolimierz (Festiwal Wody), BezKit Magóry Fest, Warsztaty pod Matragoną, Święto Herbaty i wiele więcej. Występował z zespołami: Angela Gaber Trio, Matragona, Wadada, Ziryab, współpracuje również z Sebastianem Wypychem, tworząc projekt „Chadaana”, w którym łączą śpiew alikwotowy z kontrabasem i elektroniką.

Nagrał dwa albumy przy użyciu wyłącznie głosu, oraz siedem albumów z muzyką relaksacyjną. Pracuje z aktorami, zawodowymi śpiewakami, oraz osobami, które zaczynają wokalną podróż i pragną doświadczyć zupełnie nowej jakości w życiu poprzez dźwięk (najpiękniejszy bo własny).

_____________________________

Więcej o prowadzącym:

www.eszu.bandcamp.com

www.facebook.com/alikwot

www.soundcloud.com/michalesz

www.youtube.com/user/mythroatsinging